ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Ronaldo prekvapil pri úvahe o konci kariéry: Možno už o rok
zdroj: TASR

Ronaldo prekvapil pri úvahe o konci kariéry: Možno už o rok

Mnohí futbaloví fanúšikovia určite nechcú ani len pomyslieť na moment, kedy velikán ako Cristiano Ronaldo ukončí kariéru. Jeden z najobľúbenejších hráčov na svete si počas ostatných dvoch desaťročí nazbieral desiatky miliónov fanúšikov po celom svete, je však isté, že jedného dňa ho už na súťažných trávnikoch neuvidia.

Kedy príde tento deň? Hviezdny a neustále po úspechoch bažiaci Portugalčan pri tejto otázke ponúkol odpoveď, ktorú by zrejme málokto očakával. "Nemyslím na to. Existuje možnosť, že ukončím kariéru už na budúci rok," znela prekvapivá reakcia CR7 v rozhovore pre televíziu ITV. Následne však dodal, že sa veci môžu vyvinúť aj úplne opačným smerom. "Taktiež môžem hrať až do mojich 40 alebo 41 rokov. Naozaj neviem. Vždy sa snažím užiť si každý moment a dar, ktorého sa mi dostalo," dodal dnes 34-ročný rodák z Madeiry s dodatkom, že by ešte rád vyhral Ligu majstrov so "starou dámou" a predstavil sa aj na MS 2022.

V súčasnosti hráč Juventusu Turín si pripísal počas svojej kariéry mnoho individuálnych, ale najmä tímových úspechov. Päťkrát získal Zlatú loptu, vyhral najvyššiu súťaž v Anglicku, Španielsku aj Taliansku a päť ráz sa stal víťazom Ligy majstrov. Okrem toho má na svojom konte aj úspech na ME 2016 s Portugalskom. "Existujú futbalisti, ktorí majú viac rekordov ako ja? Myslím si, že nie," komentoval Ronaldo svoje dosiahnuté míľniky.

Práve tento hviezdny zakončovateľ bol kedysi najdrahším futbalistom všetkých čias. V roku 2009 prestúpil z Manchestru United do Realu Madrid za vtedy rekordných 94 miliónov libier. Dnes už však nie je ani najdrahším Portugalčanom všetkých čias. Prekonal ho Joao Félix. Mladý talent prirovnávaný ku svojmu krajanovi prestúpil z Benficy Lisabon do Atlética Madrid za 126 miliónov €. Samotný Cristiano sa pozastavil nad trhovými cenami futbalistov, ktoré sú v dnešnej dobe podľa neho prehnané.

"Ak je v súčasnosti napríklad nejaký brankár hoden 75 miliónov eur, hráč, ktorý dokázal to, čo ja, by musel stáť približne tri až štyrikrát viac. Takú predstavu o sebe ale nemám," odpovedal Ronaldo na otázku, či by hráč jeho kvalít stál dnes 300 miliónov eur. Následne dodal: "Dnes skoro každý hráč stojí 100 miliónov eur. Hráč ako Joao Félix môže byť výnimka, ale aby išli brankári či obrancovia za 70-80 miliónov... Nesúhlasím s tým. Taký je však trh v dnešnej dobe, v ktorej žijeme."

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Juventus

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Taliansko

Pozri viac

HOKEJ.sk