ProFutbal.sk ProFutbal.sk

ViOn podpísal tretieho bývalého hráča Trnavy, nahradí zraneného Tkáča
zdroj: fcvion.sk

ViOn podpísal tretieho bývalého hráča Trnavy, nahradí zraneného Tkáča

Dvadsaťjedenročný útočník Senad Jarović, ktorý pôsobil počas jesennej časti minulej sezóny v Spartaku Trnava, prichádza na hosťovanie do Zlatých Moraviec. Po angažovaní Martina Tótha a Antona Slobodu ide už o tretieho bývalého hráča andelov, ktorý zakotvil v kabíne ViOn-u.

Vysoký hrotový útočník, meriaci 195 centimetrov, prišiel do ViOn-u na hosťovanie do konca kalendárneho roku 2019 z dánskeho klubu SonderjyskE. Hráč mal totiž popri konkurencii Mareka Bakoša a Kubilaya Yilmaza v Spartaku nízku minutáž. Jeho angažovaním reaguje vedenie na zranenie Vladimíra Tkáča, ktorý v pondelok podstúpil operáciu menisku. „So Senadom sme boli v kontakte už na začiatku letného prestupového obdobia, keď bol v kádri iba jeden hrotový útočník Vlado Tkáč. V tom čase nechceli o hosťovaní v jeho materskom klube ani počuť. Následne sme angažovali Silvia Júniora. Tkáčové zranené koleno si vyžiada niekoľkomesačnú pauzu od futbalu, nemohli sme tak ostať s jedným útočníkom. Museli sme hľadať ďalšieho. Znova sme skúsili osloviť klub dánskej najvyššej súťaže a expresne rýchlo sa nám podarilo dotiahnuť Jaroviča na hosťovanie. Vďaka patrí i jeho manažérovi Irfanovi Redžepagićovi, ktorý nám veľmi s jeho angažovaním pomohol. Senada poznám veľmi dobre zo Spartaka Trnava. Má všetky predpoklady na hrotového útočníka, má veľký potenciál a stále len 21 rokov. Som presvedčený, že práve ViOn môže byť v začiatku jeho kariéry preňho výborný klub. Do nášho prostredia zapasuje aj charakterovo. Ide o skromného a pracovitého chalana. Určite nám pomôže,“ vysvetlil prostredníctvom tlačovej správy generálny manažér Marek Ondrejka, ktorý do Zlatých Moraviec taktiež prišiel z Trnavy.

Jarović sa narodil v nemeckom Langenfelde. Vo svojej kariére si okrem SonderjyskE či Spartaka Trnava, obliekol dresy tiež slovinských celkov Domžale a Dob. Má tiež občianstvo Bosny a Hercegoviny. „Stále patrím k mladým futbalistom. Neustále sa chcem zlepšovať. Mojim cieľom je v Zlatých Moravciach – Vrábľoch odovzdať vždy, keď dostanem šancu, maximum a pomôcť tímu k pozitívnym výsledkom,“ reagoval Senad Jarović na margo osobných ambícií v tlačovej správe klubu. „Slovensko poznám, páčilo sa mi tu. Najvyššia súťaž mi je známa, taktiež mentalita. Odvtedy cítim, že som v Dánsku urobil herný progres. Keď prišla možnosť hrať za ViOn, vedel som, pocitovo, že je to pre mňa správny klub. Mali o mňa veľký záujem, nemal som nad čím váhať,“ uviedol krátko po dohode.

V priebehu polroka naskočil v prvej dánskej lige Senad do štyroch stretnutí. Gólovo sa nepresadil. S novými spoluhráčmi má za sebou úvodné tréningové jednotky. „Všetko sa udialo veľmi rýchlo. Z pôsobenia v Spartaku som ViOn vnímal ako síce malý klub, ale vždy so skúseným mužstvom, ktoré sa dlhodobo drží vo Fortuna lige. Chalani v kabíne sú super, rovnako realizačný tím. Prijali ma medzi seba. Už skôr som poznal dvoch hráčov – Tótha a Slobodu. O niečo som to mal ľahšie,“ uzavrel s úsmevom hráč, ktorého si spomedzi niekoľkých kandidátov na pozíciu útočníka vybral aj sám hlavný lodivod Karol Praženica. Jeho služby bude môcť využiť už v piatkovom šiestom kole na pôde Senice, súboj má výkop o 19.00 hod.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Zlaté Moravce

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk