ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Řepka sa za mrežami priučil pekárstvu, spoluväzni ho volajú celebrita
zdroj: instagram/Tomáš Řepka

Řepka sa za mrežami priučil pekárstvu, spoluväzni ho volajú celebrita

Už počas hráčskej kariéry bol známy rebel a búrlivák, nikto však netušil, že bývalý český obranca Tomáš Řepka skončí do niekoľkých rokov za múrmi väznice. Niekdajší hráč Sparty Praha či anglického West Hamu United si odpykáva trest v plzeňskej väznici Bory.

S čerstvými informáciami spoza väzenia prišiel český portál denik.cz. Bývalý futbalový búrlivák má úplne bezproblémové správanie, vychádza s dozorcami i spoluväzňami, medzi ktorými si vyslúžil prezývku ‚celebrito‘. Keďže vedenie miestnej väznice robí maximum, aby väzni, ktorí môžu pracovať, počas svojho trestu vykonávali nejakú prácu, našiel si ju aj český exfutbalista. Minulý týždeň vo štvrtok mal prvú zmenu v súkromnej pekárni.

Sám Řepka sa mal nechať počuť, že sa mu práca páči, pre český Deník potvrdili spokojnosť aj v samotnom pekárstve. „Ľudia sa tu bežne zapracovávajú mesiac a on je tu ešte len krátko, takže na hodnotenie je priskoro. Ale musím povedať že nás všetkých veľmi prekvapil. Je snaživý, šikovný. Pečie chleba a ide mu to,“ povedal riaditeľ súkromnej pekárne, vďaka ktorej má Řepka aj počas výkonu trestu možnosť pozrieť sa za múry väznice.

Štyridsaťpäťročný bývalý hráč Baníka Ostrava, Sparty Praha, Českých Budějovíc, talianskej Fiorentiny či anglického West Hamu bol odsúdený za spreneveru luxusného vozidla, internetové útoky na svoju exmanželku, opakovanú jazdu pod vplyvom alkoholu a za ďalšie trestné činy počas podmienečného odsúdenia. V plzeňskej väznici sedí od júna. Súd mu naparil dva a pol roku, avšak zohľadnil 293 odpracovaných hodín v rámci prospešných prác ako 293 dní. Preto môže bývalý reprezentant požiadať už v októbri, po odpykaní tretiny trestu, o podmienečné prepustenie.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Sparta Praha

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

HOKEJ.sk