ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Ribéry už pozná svoju budúcnosť, zahrá si proti Ronaldovi či Škriniarovi?
zdroj: TASR/AP

Ribéry už pozná svoju budúcnosť, zahrá si proti Ronaldovi či Škriniarovi?

Tridsaťšesťročný harcovník Franck Ribéry po skončení dvanásťročného pôsobenia v nemeckom Bayerne Mníchov nemieni zavesiť kopačky na klinec. Jeho kroky by mohli smerovať do talianskej Serie A.

O spojení bývalého francúzskeho reprezentanta a talianskeho klubu Fiorentina sa špekuluje už niekoľko dní, podľa utorňajšieho vydania nemeckého periodika Bild si už obe strany podali ruky a skúsený krídelník dal Serii A prednosť pred lukratívnejšími ponukami z Ruska či Spojených arabských emirátoch. O služby rodáka z Boulogne-sur-Mer mali prejaviť Dynamo Moskva i Spartak Moskva, zároveň Al Nasr, ktorý mal ponúknuť hráčovi ročný plat na úrovni piatich miliónov eur. Vicamejster sveta z roku 2006 sa pre Taliansko rozhodol najmä kvôli svojej rodine.

Oficiálne ešte transfer stále nie je potvrdený, podľa portálu football-italia.net jednania ešte stále pokračujú, ale sú na dobrej ceste. Hráč by tak už čoskoro mohol podpísať dvojročný kontrakt s platom približne 4 milióny eur za sezónu. Podľa talianskych médií sa ešte riešia napríklad podmienky hráča, ktorý chce mať po ruke svojho osobného fyzioterapeuta.

Indíciu o zdarných rokovaniach poslal svojim fanúšikom aj sám Ribéry prostredníctvom sociálnych sietí. Na svoj Instagram zverejnil fotografiu zo súkromnej posilňovne s odkazom, že je pripravený na novú výzvu. Na príspevok zareagoval aj Ribéryho bývalý spoluhráč z Bayernu Mníchov a tiež bývalý útočník Fiorentiny Luca Toni. Na jeho otázku, či smeruje do Talianska, reagoval Francúz niekoľkými emotikonmi, ktoré môžu naznačovať, že sa tento transfer čoskoro udeje.

Odchovanec francúzskeho Boulogne pôsobil okrem francúzskych tímov Alés, Brest, Metz a Marseille aj polroka v tureckom Galatasaray a dvanásť rokov v Bayerne Mníchov, počas ktorých vyhral deväťkrát nemeckú Bundesligu a raz zdvihol nad hlavu trofej Ligy majstrov. Fiorentina skončila v uplynulej sezóne až na 16. mieste v talianskej najvyššej súťaži, tri body nad zónou zostupu.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Fiorentina

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Taliansko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk