ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Forlán o krvavej roztržke v šatni ManUtd aj C. Ronaldovi: Stále chcel byť pred zrkadlom
zdroj: TASR/AP

Forlán o krvavej roztržke v šatni ManUtd aj C. Ronaldovi: Stále chcel byť pred zrkadlom

Diego Forlán iba nedávno oznámil koniec svojej profesionálnej kariéry, stále však spomína na jej najlepšie momenty. Vynikajúci zakončovateľ z Uruguaja tentoraz zalovil v pamäti do obdobia rokov 2002-2004, kedy si obliekal dres Manchestru United. V tom čase mali "červení diabli" priam hviezdne zloženie kabíny a objavovali sa tam aj mená ako David Beckham či Cristiano Ronaldo.

Jedným z nezabudnuteľných momentov je pre 40-ročného rodáka z Montevidea známy incident, ktorý sa udial medzi trénerom Alexom Fergusonom a práve spomenutým niekdajším anglickým futbalistom, dnes už známym viac v pozícii modela. Beckham sa totiž dostal do nepeknej roztržky s koučom "červených diablov", ktorá skončila krvavým spôsobom. A to doslova. "Začali si navzájom nadávať. Každá nová urážka bola horšia, než tá predošlá. Obidvaja chceli mať posledné slovo. Ferguson následne opustil šatňu a vyzeralo, že je rozporom koniec," začal Forlán svoje rozprávanie podľa denníka Marca.

Ani zďaleka však nenastal posledný moment. Beckham totiž vzápätí povedal ešte niečo iné, zrejme tiež ofenzívneho charakteru. To už ale Ferguson nevydržal. "Otočil sa a na zemi uvidel pohodenú kopačku. Kopol ju teda smerom ku Beckhamovi. Tá ho zasiahla priamo do obočia a rozrezala mu ho. Na zemi zrazu bola krv a nám ostatným sa nechcelo veriť, že sa toto naozaj stalo," pokračoval Forlán v opise legendárnej situácie z kabíny ManUtd. Ako napokon celá situácia vyvrcholila? "Obaja boli pripravení sa do seba pustiť ešte viac. Vtedy ale zasiahli Roy Keane a Ruud van Nistelrooy, aby ich od seba oddelili," odpovedal Uruguajčan.

Juhoameričan, ktorý si počas kariéry obliekal aj dresy Atlética Madrid či Interu Miláno, však vytiahol aj úsmevnejšie spomienky. Tú druhú zameral na mladého Portugalčana, z ktorého v tom čase rástla veľká futbalová hviezda. CR7 mal iba 18 rokov, keď s ním Forlán prišiel prvý raz do kontaktu. Zo začiatku sa rodák z Madeiry javil podľa Diega ako poriadny narcis. "Ronaldo bol v kabíne egoista, nebol ako Beckham. Cristiano chcel byť vždy poblíž zrkadla. Strávil skoro celý deň pozeraním sa doň," hovoril s úsmevom Forlán.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Uruguaj

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

HOKEJ.sk