ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Pohronie predstavilo nového trénera, Urgela dostal novú zmluvu
zdroj: FK Pohronie

Pohronie predstavilo nového trénera, Urgela dostal novú zmluvu

Nováčik najvyššej slovenskej súťaže FK Pohronie predstavil nového hlavného trénera. Po rezignácii Milana Nemca zo zdravotných dôvodov sa oficiálne šéfom lavičky stal 67-ročný Ján Rosinský, ktorý kedysi Žiar nad Hronom trénoval v tretej lige, predtým bol aj členom realizačných tímov v Zlatých Moravciach, Prievidzi či československej reprezentácie.

Hlavné slovo pri výbere spolupracovníka mal doterajší asistent Milana Nemca a na pár kôl oficiálny dočasný tréner Rastislav Urgela. Ten zatiaľ nemá najvyššie trénerské vzdelanie, preto si musel nájsť kolegu, ktorý ho licenciou zastreší. Tréner Urgela, ktorý stál pri postupe tímu z druhej ligy, zároveň podpísal predĺženie kontraktu s nováčikom do 30. júna 2021. „Rasťa, samozrejme, poznám. Skúšal som ho na záverečných skúškach UEFA A licencii, takže v tomto smere ho poznám dokonale. Prednášal som mu dokonca aj pri štúdiu UEFA Pro licencii. Myslím si, že spolupráca môže byť dobrá, Rasťo Urgela je fundovaný tréner, čo dokazujú aj výsledky, ktoré spolu s trénerom Nemcom dosiahli a on má na tom určite nemalú zásluhu,“ poznamenal ku svojmu asistentovi v rozhovore na klubovej sociálnej sieti Ján Rosinský.

Skúsený odborník pochádza z Nitry, pôsobí aj ako trénerský pedagóg. V sezóne 2009/2010 viedol mužstvo FK Žiar nad Hronom, ktoré jednoznačne vyhralo jesennú časť III.ligy, no pre odchod sponzorov z dôvodu hospodárskej krízy muselo byť z finančných dôvodov odhlásené zo súťaže. „Je to určitá nostalgia, ubehlo tuším presne desať rokov, odkedy som v Žiari ako tréner skončil. Chcel by som po uvoľnenom mieste trénera pomôcť realizačnému, hráčskemu i funkcionárskemu tímu k dobrým výsledkom v lige. Pred rokmi som tu zanechal určitú stopu a chcel by som na ňu nadviazať a pokračovať v nej,“ dodal Rosinský, ktorý pozná hráčsky káder, určitú časť aj osobne a najviac sa teší z vynoveného štadióna v meste.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Pohronie

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk