ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Trúfalý krok Barcelony, Neymara chcela na hosťovanie. Do hry vstúpil Juventus
zdroj: TASR/AP

Trúfalý krok Barcelony, Neymara chcela na hosťovanie. Do hry vstúpil Juventus

Ďalšie ‘nie’ si vypočuli predstavitelia FC Barcelona v súvislosti so snahou dotiahnuť na Nou Camp brazílskeho útočníka Neymara. „Blaugranas“ poslali parížskemu Saint-Germain ponuku na ročné hosťovanie s následnou opciou na prestup, francúzsky gigant ale túto možnosť rázne zmietol zo stola.

Barcelončania pravdepodobne nedokážu toto leto zaplatiť za Neymara požadovanú sumu, a tak hľadajú rôzne cesty na jeho angažovanie. Podľa ESPN však ročné hosťovanie neprichádza do úvahy. Katarskí majitelia PSG sú údajne sklamaní z Neymarovho prístupu a sú ochotní predať ho, no len približne za sumu, za akú brazílsky „kanárik“ pred dvoma rokmi do klubu prišiel - rekordných 222 miliónov eur.

Ďalšou snahou Barcelony je dohodnúť sa s Parížanmi na postupnom vyplácaní prestupovej sumy, avšak, ani táto možnosť Francúzom nevonia. Športový riaditeľ PSG Leonardo vraj robí všetko pre to, aby za Neymara klub zinkasoval minimálne dvesto miliónov eur. Situáciu komplikuje fakt, že Philippe Coutinho, ktorý sa najčastejšie spomínal ako súčasť transferu, odišiel na hosťovanie do Bayernu Mníchov. PSG ešte poškuľuje po dvojici Rakitić - Semedo, druhého menovaného ale Barcelona nehodlá pustiť.

Neymar
Neymarovi sa míňajú možnosti, stále však verí, že toto leto opustí PSG (foto: TASR/AP)

Isté je, že Neymar nechce v PSG pokračovať a rád by sa vrátil do Barcelony, kde v minulosti strávil štyri roky, no i to, že miliardársky klub ho pod cenu nepustí. Zdroje z hráčovho okolia tvrdia, že Neymar zostáva pokojný, hoci sám vie, že možnosti na letný prestup sa mu míňajú. Aktuálne trénuje individuálne a čaká, ako sa jeho situácia vyvinie. Leonardo vyhlásil, že kým sa všetko nevyrieši, za PSG rozhodne nenastúpi. 

Všetko pozorne sleduje i madridský Real, ktorý je podľa najnovších správ ochotný okrem tučného balíka peňazí vymeniť za Neymara ofenzívneho stredopoliara Jamesa Rodrígueza. Do hry údajne vstúpil i turínsky Juventus, ktorý pripravuje ponuku vo výške 100 miliónov eur plus argentínsky útočník Paulo Dybala. Nuž, bude to ešte veselé…

foto: “Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Barcelona

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Španielsko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk