ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Rarita v Pohroní, hlavného trénera bude vyberať jeho asistent
zdroj: TASR

Rarita v Pohroní, hlavného trénera bude vyberať jeho asistent

Trénerská spolupráca v klube z Pohronia sa na fortunaligovej úrovni skončila veľmi skoro. Hlavný kormidelník Milan Nemec pre zdravotné problémy odstúpil zo svojho postu už po druhom kole, na lavičke dočasne stál druhý člen trénerského tandemu Rastislav Urgela.

Spolu si zlízli príučky od Slovana (1:3) i Dunajskej Stredy (1:5). Avšak prvé víťazstvo v Ružomberku (1:0) i ďalšie dve remízy doma proti Spartaku Trnava (2:2) či cez víkend v Zlatých Moravciach (0:0) si už Urgela užil sám. „Mali sme ťažký žreb, keď nás vyzvali najprv Slovan a Dunajská Streda a dostali sme osem gólov. Zapracovali sme na defenzíve celého mužstva. V ostatných štyroch súťažných zápasoch sme dostali dva góly. Samozrejme, je to aj o súperovi, ale naozaj sme pracovali smerom dozadu,“ povedal po druhom čistom konte na súperovom ihrisku v rade tréner Rastislav Urgela.

Keďže pravidlá umožňujú trénerovi, ktorý nie je držiteľom najvyššej licencie, stáť dočasne na lavičke iba tri stretnutia, počas tohto týždňa musí FK Pohronie doplniť realizačný tím a predstaviť nového šéfa lavičky. „Už nejakých kandidátov máme a verím, že do stredy, kedy je ten hraničný termín, sa to meno všetci dozviete,“ povedal pre RTVS Urgela, ktorý bude naďalej vystupovať ako asistent trénera. Jeho slová odzneli v nedeľnom televíznom magazíne Fortuna liga. Paradoxom je, že si svojho papierovo nadriadeného vyberie sám. „Ja budem mať rozhodujúce slovo. Poviem úprimne, tak ako to je, vedenie mi dovolilo, aby som si vybral svojho spolupracovníka, aby to fungovalo,“ doplnil 43-ročný vlastník zatiaľ len druhej najvyššej trénerskej licencie.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Pohronie

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

HOKEJ.sk