ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Herc nepomýšľa na nahradenie Hrošovského. V Plzni zatiaľ nastupuje len za "béčko"
zdroj: fcviktoria.cz

Herc nepomýšľa na nahradenie Hrošovského. V Plzni zatiaľ nastupuje len za "béčko"

Náhrada za Patrika Hrošovského? Aspoň zatiaľ to tak nevyzerá. Christián Herc v lete po ukončení hosťovania v Dunajskej Strede zamieril do Viktorie Plzeň. Slovenskú Fortuna ligu vymenil za tú českú, no zatiaľ jej chuť neokúsil ani raz. Nestalo sa tak ani v predkolách Európskej ligy a 20-ročný záložník tak na svoju šancu musí stále čakať. To, že nedostáva hernú minutáž za A-tím, ho mrzí. Tréner Pavel Vrba má však jasný plán.

"Káder je prešpikovaný skúsenými hráčmi a ako nový, mladý hráč, si musím na svoju šancu jednoducho počkať. Hovorili sme spolu s koučom na začiatku sezóny. Nabádal ma k trpezlivosti a zdôraznil, že prioritou je pre klub úspešný štart do sezóny a časom môj čas ukázať sa na ihrisku príde. Aj preto sa snažím odvádzať na tréningoch a v príprave maximum. Ak nastúpim, budem chcieť byť stopercentne pripravený," nechal sa počuť Herc v rozhovore pre oficiálny web SFZ.

Mladý stredopoliar napriek tomu úplne nepostráda zápasovú prax. Nastupuje za plzenské "béčko" v tretej lige pod trénerom Pavlom Horváthom. Proti rezerve Mladej Boleslavi stihol zaznamenať už dve asistencie pri triumfe 3:0. "Súťaž má svoju úroveň, hoci s najvyššou ligou sa, samozrejme, porovnávať nedá. Ak je šanca hrať, vždy ju využijem. 'Áčko' hráva zápasy v režime štvrtok-nedeľa-štvrtok, to je prakticky každý tretí deň predzápasový tréning a na to zápas. Snažím sa pracovať na sebe čo najtvrdšie, z tohto pohľadu sú zápasy v B-tíme pre mňa prínosné. Zápasy sú navyše sledované, prítomní sú Vrba, Bakoš či tréneri brankárov, aj tu sa núka šanca ukázať sa a vypýtať si miesto v zostave."

Christián Herc si užíva Česko plnými dúškami. (foto: SFZ)
Christián Herc si užíva Česko plnými dúškami. (foto: SFZ)

Hoci Christián Herc nenastupuje za hlavný tím "viktoriánov", stihol si už odsledovať, akú kvalitu má súťaž u našich susedov. "V porovnaní so slovenskou ligou je o level vyššie. Mužstvá sú vyrovnanejšie, kvalitnejšie, hrá sa viac súbojovo a veľkú úlohu zohráva aj taktika. Napríklad pražská Bohemka či Karviná sú kluby z nižších poschodí tabuľky, ale proti nám ukázali, že vedia hrať výborný futbal. Veľkou prednosťou slovenskej ligy je priestor pre veľké množstvo mladých hráčov. Mladý hráč môže okúsiť seniorský futbal, ktorý, ako vieme, je rozdielny v porovnaní s dorasteneckým. Priestor pre mladých v lige je najväčšia devíza slovenskej ligy," hovorí rodák z Levíc, ktorý sám tento priestor využil ako hráč DAC. Žlto-modrým, ktorým sa zatiaľ v lige nedarí podľa predstáv, stále drží palce a s bývalými kolegami je v kontakte.

"Často si píšem a volám s Martinom Jedličkom, ale v kontakte som aj s ďalšími hráčmi. Ligové zápasy sledujem prostredníctvom online prenosov, chalanom držím vždy na diaľku palce. Škoda zápasov s FC Atromitos v Európskej lige. Mužstvo ťažia zranenia hráčov v strede poľa a samozrejme, že sa prejavila aj súhra novej stopérskej dvojice. Je normálne, že to chce čas aby sa chalani zohrali," myslí si Herc.

Reprezentant SR do 21 rokov stále zostáva kmeňovým hráčom anglického Wolverhamptonu Wanderers a u historicky päťnásobného českého majstra oficiálne "iba" hosťuje na dva roky. Na návrat ku "vlkom" však, aspoň zatiaľ, nepomýšľa. "Vo futbale je možné všetko, ale vzhľadom na to, kam sa medzičasom klub posunul a akým kádrom disponuje, k možnosti návratu do Wolverhamptonu sa neupínam. Som v Plzni a tu chcem odvádzať čo najlepšie výkony a napredovať. Mojím dlhodobým cieľom je prepracovať sa do základnej jedenástky Viktorky," hovoril Herc s dôvetkom, že na nové pôsobisko si zvykol aj vďaka Patrikovi Hrošovskému. Chystá si Plzeň pôdu na to, aby "Hroša" jedného dňa nahradil práve tento slovenský mladík?

Herc stále drží palce hráčom DAC, v kontakte je hlavne s brankárom Jedličkom. (foto: tasr)
Herc stále drží palce hráčom DAC, v kontakte je hlavne s brankárom Jedličkom. (foto: tasr)

"To je skôr otázka na vedenie klubu. Paťo bol špílmacher, kapitán, ikona klubu. Po jeho odchode vyvstáva otázka, kto a či vôbec, ho dokáže nahradiť. Nahradiť takéhoto hráča zo dňa na deň asi ani nie je možné, ale ako som povedal, ak dostanem šancu, pôjdem na maximum," odpovedal Herc a na záver pre SFZ dodal, že v šatni sa cíti výborne. "Máme československú kabínu, rozumieme si dobre na ihrisku aj mimo neho, všetko je v najlepšom poriadku. Navyše od 1. augusta už bývam vo svojom byte. V meste je veľa krčmičiek, v ktorých výborne varia a keď príde na návštevu rodina, môžeme si urobiť výlet do neďalekej Prahy. V Plzni sa cítim naozaj výborne."

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: A-Mužstvo

Pozri viac

HOKEJ.sk