ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Hyballa odmieta krízu, hráčom gratuloval. Michalovského hrdinu nepozná ani internet
zdroj: fcdac.sk

Hyballa odmieta krízu, hráčom gratuloval. Michalovského hrdinu nepozná ani internet

Keď to nejde, tak to nejde. Aj túto pesničku od Zdenky Prednej si môžu spievať futbalisti Dunajskej Stredy, ktorí vo Fortuna lige nebodovali naplno už tretí raz po sebe. Po zaváhaní so Sereďou (1:3) a Trenčínom (1:2) síce neprišla tretia prehra v neprerušenom toku, avšak znovu sa zrodila nečakaná strata bodov, a to na domácej pôde.

DAC iba remizoval doma s Michalovcami 1:1 a hoci je stále na delenom treťom mieste v priebežnej tabuľke, na líderské duo Slovan - Žilina stráca už osem bodov. Ambície a útok na titul, ktoré žlto-modrí deklarovali pred začiatkom sezóny, sa v tejto fáze súťaže zdajú byť priam nereálne. Je tím z MOL Areny v kríze? Podľa hlavného trénera Petra Hyballu je to trochu inak.

"Nechcem hovoriť o kríze. Tou by som nazval situáciu, keď sa potopí loď s malými deťmi,"
nechal sa počuť temperamentný nemecký kouč na tlačovej konferencii. Kde teda nastal problém? "Opäť sme mali zlý začiatok duelu. Po strate lopty sme zle zareagovali v obrane a z prvej strely súpera sme dostali gól. Následne sme dominovali po celý zápas, rovnako ako s Trenčínom. Michalovce boli občas nebezpečné z protiútokov a máme problémy s ich bránením aj pre absencie zranených hráčov ako Conor Ronan či Zsolt Kalmár. Celkovo sme ale zahrali dobrý zápas so skvelou výstavbou," myslí si Hyballa.

Lopta nejde do siete

Na svojich zverencov bol napriek strate dvoch bodov hrdý. Podľa neho hrali ako tím a pogratuloval im. Základnou chybou na základe názoru tohto lodivoda je, že DAC nedokáže v záveroch konfrontácií dotlačiť loptu do bránky. "Oproti posledným minútam zápasov z minulého ročníka, kedy sme dokázali otočiť duely, nám to teraz nepadá. V druhom dejstve sme mali tri či štyri dobré šance. Cítil som, že polčasový stav 0:1 bol pre mladý tím ťažký, ale veril som mu. Prezentovali sme sa dobrým presingom. Po preskupení sme hrali systémom 3-5-2 s Davisom a Blackmanom na krajoch. Odtiaľ sme ťahali útoky a hrali sme štýl, ktorý sme chceli nasadiť od začiatku," vysvetľoval Hyballa svoju taktiku, ktorá priniesla vyrovnávajúci gól, viac ale nie.

Hra Dunajskostredčanov vyzerala lepšie v momente, ako sa na trávnik dostal Andrej Fábry v 61. minúte - nová akvizícia klubu. Nemec s ním od začiatku rátal ako so žolíkom. "Fábry ešte nie je fit a môže odohrať najviac 30 minút. Rozmýšľal som medzi ním a Veselovským, ktorý je viac driblér. Od Andreja sa očakávalo, že bude rozdávať lopty na kraje, čo by mohlo platiť na organizovanú hru Michaloviec. Takto sme strelili gól a naplnila sa naša predstava," hovoril Hyballa a na záver svojho preslovu prirovnal svoju prácu kouča k žurnalistike. Verí, že jeho obmenený káder oproti uplynulej sezóne sa znovu dostane na koňa, lebo si drží svoj štýl futbalu.

"Stále si myslím, že to bol dobrý zápas. Novinári aj tréneri musia vidieť proces. Vlani sme deväť zápasov vyhrali gólmi v posledných minútach a všetci nám búchali po pleci. Bohužiaľ, je obdobie, keď lopta nechce dôjsť do siete. S kompetentnými sa rozprávame o procese. Vieme, že prišli mladí hráči a veľa ich odišlo. Napriek tomu si držíme svoj štýl hry," vyjadril sa Peter Hyballa.

Dunajskej Strede to nepadá v záveroch zápasov, ako tomu bolo v predošlej sezóne. (foto: fcdac.sk)
Dunajskej Strede to nepadá v záveroch zápasov, ako tomu bolo v predošlej sezóne. (foto: fcdac.sk)

Neznámy gólostrelec

Spokojnejší s remízou boli, samozrejme, hostia, ktorí sa po úvodných troch ligových prehrách dostali na bodovú vlnu. Do tabuľky si pripísali svoj štvrtý bod. Na viac ako remízu tentoraz zrejme Michalovčania nemali, i keď sa dostali do vedenia už v ôsmej minúte a držali ho až do 75. min. "Sme spokojní, lebo odchádzame s bodom. Išli sme v zápase do vedenia a škoda nedotiahnutia brejkových situácií. V druhom polčase sme strácali lopty a nevedeli sme sa dostať spod tlaku, čo bolo zdrvujúce. Chlapci sa ale oddali a sme spokojní s bodíkom. Šťastíčko nám prialo, no napriek tomu si myslím, že sme mohli byť viac nebezpeční," konštatoval tréner Zamplína Anton Šoltis.

Jeho zverencom stačila na bod za cenu zlata aj jedna jediná strela do priestoru bránky súpera. Vyslal ju nový hrotový útočník Michaloviec Sidibe Modibo a zamierila až do siete DAC-u. O príchode tohto hráča do MFK poriadne nik nevedel, pretože je v klube krátko. Rovnako je náročné dopátrať sa k hocijakým informáciám o tomto zakončovateľovi. "Kto je Modibo? Ani internet ho nepozná," zaznela zaujímavá otázka počas tlačovej konferencie. Šoltis však všetko objasnil.

"Ide o reprezentanta Nigeru. Je s klubom tri dni a išli sme teda trochu do rizika, ale museli sme, pretože 'hroťák' Trusa sa vykartoval," povedal tréner východniarov. Risk priniesol zisk, a teda gól. Napriek tomu videl v hre Afričana viaceré nedostatky. "Je tu krátko a musí stále praktizovať nábehové veci. Asi šesťkrát bol v ofsajde. Tiež napádanie stopérov a tvorenie hry, to ešte nebolo z jeho strany úplne zžité. Chlapec ale má iba 27 rokov, musíme teda na ňom robiť a robiť," hovoril Šoltis a na záver dodal, že očakáva progres mužstva, ktoré v úvode ročníka skladá za pochodu. "Musíte mať hráčov, teraz ich máme 23, nedávno ich bolo iba 16. Musíme ich postupne zapojiť do tréningového procesu, spoznať ich... Chce to trochu času. Mužstvo sa skladá za pochodu a uvidíme, či z neho niečo 'uvarím'."

Odporúčame

Najnovšie z klubu: MFK Zemplín Michalovce

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk