Dunajská Streda do tretice bez výhry. Zachraňovala remízu proti Michalovciam
zdroj: TASR

Fortuna liga 2019/2020 - 5. kolo:

Futbalisti DAC 1904 Dunajská Streda remizovali v nedeľňajšom dueli 5. kola Fortuna ligy doma s MFK Zemplín Michalovce 1:1. Dunajská Streda tak nevyhrala už v treťom ligovom dueli za sebou.

FC DAC 1904 Dunajská Streda - MFK Zemplín Michalovce 1:1 (0:1)
Góly: 76. Taiwo - 8. Modibo, Rozhodovali: Ochotnický – Vorel, Jekkel, ŽK: 47. Rota (Michalovce), 7467 divákov.

Dunajská Streda: Jedlička – Blackman, Beskorovajnyi (72. Davis), Kružliak, Koštrna – M. Vida, Oravec, K. Vida – Taiwo, Ramirez, Divkovič (61. Fábry)

Michalovce: Kira – Rota, Mancilla, Červak, Vojtko – Savvidis – Popovic, Turik (89. Grič), Žofčák (80. Danko), Kolesár (69. Kountouriotis) – Modibo

zdroj: huste.tv

Dunajská Streda sa musela zaobísť bez dvoch opôr. Ír Connor Ronan má zlomené rebro, kapitán Zsolt Kalmár absolvoval operáciu kolena. Zápas začali lepšie hostia, ktorí sa dostali rýchlo do vedenia. V 8. minúte Modibo na päťke obišiel Beskorovajného a zoči-voči brankárovi Jedličkovi nezaváhal – 0:1. Odpovedať mohol v 13. minúte K. Vida, ktorý získal loptu od Popovitsa v pokutovom území, ale jeho strelu Kira vyrazil na roh. V 16. minúte zahrával K. Vida priamy kop z pravej strany, Kružliak z troch metrov hlavičkoval nad. V 20. minúte mali domáci opäť veľkú šancu na vyrovnanie, dlhý center ešte K. Vida predĺžil, vybiehajúci Kira loptu podbehol, no Ramirezov pokus z čiary vykopol Rota. Nasledovala opäť veľká šanca na strane DAC v 24. minúte - Koštrnovu strelu zblízka Kira bezpečne kryl. V 34. minúte Popovits získal loptu v strede ihriska, skúšal ďalekonosnú strelu, ale lopta letela nad. V 36. minúte po rohovom kope z prvej vystrelil Oravec, Kira vyboxoval a odrazenú loptu poslal M. Vida vedľa. V 42. minúte Modibo postupoval dopredu, ale jeho strela len tesne minula Jedličkovu bránku. V nadstavenom čase prvého polčasu mohol vyrovnať M. Vida, ktorý však opäť tesne minul cieľ.

V druhej časti pokračovala aktivita DAC. V 47. minúte priamy kop K. Vidu skončil v náručí Kiru. V 52. minúte sa Koštrna peknými kľučkami prepracoval do šestnástky, strelu však brankár Michaloviec opäť chytil. O desať minút neskôr sa Blackman prepracoval do pokutového územia a po prihrávke z pravej strany poslal Ramirez loptu do Kirových rúk. V 68. minúte po centri hlavičkoval z päťky Ramirez, výborným zákrokom sa znova zaskvel Kira. Dunajská Streda dokázala vyrovnať až v 76. minúte, center Koštrnu poslal do bránky hlavou Taiwo. O dve minúty naskôr prišiel Blackmanov center a Ramirezovu hlavičku musel vyboxovať Kira. Dunajská Streda sa tlačila naďalej dopredu, domáci vyvíjali obrovský tlak na bránku Michaloviec. V 90. minúte pohrozil Ramirez z ľavej strany, ale trafil len bočnú sieť, a tak sa body delili.

Peter Hyballa, tréner DAC: "Opäť sme mali zlý začiatok, po strate lopty sme zle vyriešili situáciu v obrane. Potom sme však dominovali, podobne ako s Trenčínom. Hrali sme dobrý zápas, v prvom polčase sme mali 3-4 šance. Polčasový stav bol pre naše mladé mužstvo ťažký. Do druhého polčasu sme išli s dobrým pressingom. Po striedaní sa nám podarilo vyrovnať. Nedávame góly. V minulej sezóne sa nám darilo posledné akcie zakončiť gólom, v tejto sezóne nám to nepadá. Hráčom gratulujem, odovzdali čo treba. Vo futbale rozhodujú góly, treba premieňať šance."

Anton Šoltis, tréner Michaloviec: "Sme spokojní, odchádzame s bodom. Vedeli sme, že Dunajská Streda bude predvádzať celoplošný aktívny pressing. Išli sme do vedenia, škoda brejkových situácií. Strácali sme ľahké lopty, hlavne v druhom polčase. Sme spokojný s bodom, šťastie nám prialo."