ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Štvorgólová belasá pozvánka na zápas sezóny. Šporar: Tehelné pole musí byť plné!
zdroj: skslovan.com

Štvorgólová belasá pozvánka na zápas sezóny. Šporar: Tehelné pole musí byť plné!

Slovenský majster po zaváhaní proti čiernohorskému outsiderovi Sutjeska Nikšič už ďalšie zaváhanie nepripúšťa. V piatich ligových kolách päťkrát zvíťazil a so skóre 17:1 suverénne vedie tabuľku. Tréner Ján Kozák mladší neustále rotuje zostavu, proti Seredi však nastúpili v základnej zostave aj Abena či Šporar, opory defenzívy i útoku belasých.

Na výsledku sa tento ťah odrazil. Hoci úvodné minúty patrili domácim a niekoľkokrát bol preverený brankár Šulla, neskôr Slovan chytil opraty zápasu do svojich rúk. V 23. minúte pri jednej z prvých šancí Slovana si stopér Bajrič narazil so Strelcom, poľahky prešiel za chrbát Michalíka a otvoril skóre. Obrana belasých zaúradovala aj v závere polčasu, pravý bek Apau vnikol do šestnástky, umne nahral na kolegu z ľavej strany Suchockijho a ten skóroval druhýkrát. „Je to naozaj pekný pocit, keď tím zvíťazí a ja som k tomu mohol prispieť presným zásahom. Predsa len, je netradičné, keď obranca skóruje. Som veľmi šťastný, skórovať v dvoch zápasoch po sebe sa mi naposledy snáď podarilo ešte v detstve. V našom prípade naozaj platí, že všetci útočíme a rovnako všetci bránime. Bola to ale zaujímavá situácia, zvlášť keď si vezmete, že mi prihral pravý obranca. Ocitol som sa v správny čas na správnom mieste, treba vyzdvihnúť aj Mitcha, ktorý mi perfektne prihral,“ hovoril pre klubový web Slovana Arťom Suchockij, ktorý prvý ligový gól zaznamenal pred týždňom proti Zlatým Moravciam.

„Vieme, že Slovan je najkvalitnejší tím v lige. Do zápasu sme vstúpili dobre, mali sme niekoľko náznakov príležitostí. Na kolená nás zrazili dve hrubé chyby pri situáciách, ktoré sme si zdôrazňovali na predzápasovej príprave. Cez nášho stopéra Michalíka prešli dve lopty, po ktorých súper skóroval a dostal sa na koňa. Po prestávke sme sa ešte snažili niečo spraviť s vývojom zápasu, miesto zníženia sme však inkasovali tretí gól a potom už to pre nás bolo veľmi náročné,“ povedal podľa webu Slovana na tlačovej konferencii tréner Serede Slavče Vojneski. Výsledok zápasu ešte skrášlil v 65. minúte Šporar, keď bravúrne prešiel cez Hučka a v 90. minúte po priamom kope, ktorý zahral Suchockij, výborne hlavičkoval nepokrytý Ratao. „V úvode sezóny ma trápili menšie zdravotné ťažkosti, ale tie už pominuli. Chcel som hrať aj v Myjave. Teším sa, vyhrali sme, skóroval som a ešte som bol aj kapitánom Slovana, na čo som veľmi hrdý,“ povedal k svojmu návratu na ligové trávniky Andraž Šporar.

Na lavičke mal Slovan iba piatich futbalistov, na súpiske chýbali Greif, Medveděv, de Kamps, Holman či Moha. „Opäť sme rotovali zostavu, niečo bolo aj také nezamýšľané, niektorí hráči mali zdravotné ťažkosti. Verím, že všetci budú do duelu s PAOK Solún v poriadku. Šancu dostali iní chalani, ktorí v pohári nehrali, a ukázali kvalitu, čo nás teší. Rotácia zostavy prospieva aj klíme v tíme, každý hráč vie, že je dôležitý a cíti šancu prehovoriť do boja o miesto v základnej jedenástke pre ďalší zápas. Výsledok dnes hovorí za všetko,“ vysvetlil svoje kroky tréner Slovana Ján Kozák mladší. Zmeny v zostavách si pochvaľovala aj kabína. „Rotácia zostavy hrá významný vplyv. Ak nevieš, kto bude hrať ďalší zápas, tak sa celý týždeň biješ o miesto v zostave. Myslím si, že pre nás všetkých je lepšie byť v takej ‚neistote‘, keď naozaj nevieme, kto bude v ďalšom zápase hrať. Núti nás to trénovať ešte tvrdšie a chopiť sa šance čo najlepšie,“ poznamenal Suchockij.

Na štadióne v Myjave, kde Sereď hráva svoje domáce zápasy, sa na ligový duel proti majstrovi nezišlo ani 700 ľudí. Vo štvrtok na baráž Európskej ligy sa očakáva návšteva cez 22-tisíc. „Na takýto zápas musí byť vypredané. Najprv nás čaká regenerácia po zápase, potom sa začneme plne pripravovať na PAOK. Musíme byť stopercentne koncentrovaní a pripravení úplne na všetko. Všetci predsa chceme, aby sme hrali veľa veľkých zápasov. Teraz si to môžeme splniť. Chceme ukázať, že na Tehelné pole nemôže nikto len tak prísť a vyhrať. My sme tam doma a urobíme maximum pre úspech,“ dodal pre skslovan.com kanonier Šporar, na ktorého nadviazal kolega z obrany Suchockij: „Keď vyhráš, tak je vždy lepšia nálada. Toto vysoké víťazstvo nám určite prospeje aj pri príprave na PAOK. Chceli sme potešiť aj našich fanúšikov, ktorí aj do Myjavy prišli v peknom počte. Patrí im veľká vďaka, sú výborní a tešíme sa na nich vo štvrtok na Tehelnom poli.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Sereď

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk