ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Urgelovi chýbalo viac futbalovej kvality. Vypískané Zlaté Moravce sa stále hľadajú
zdroj: Jozef Bedej

Urgelovi chýbalo viac futbalovej kvality. Vypískané Zlaté Moravce sa stále hľadajú

Diváci prišli pre góly, ktorých sa napokon nedočkali. Nerozhodný rezultát 0:0 sa zrodil v stretnutí medzi Zlatými Moravcami a Pohroním a spokojnejší mohol byť určite hosťujúci nováčik. Tím zo Žiaru nad Hronom neprehral už štyri súťažné zápasy vrátane troch ligových. Po úvodných dvoch dueloch mal na konte dve prehry a skóre 2:8. Postupne sa však Stredoslováci adaptujú na najvyššiu súťaž a zapracovali na dôležitej veci.

"Mali sme ťažký žreb, keď nás vyzvali najprv Slovan a Dunajská Streda a dostali sme osem gólov. Zapracovali sme na defenzíve celého mužstva. V ostatných štyroch súťažných zápasoch sme dostali dva góly. Samozrejme, je to aj o súperovi, ale naozaj sme pracovali smerom dozadu," hovoril na tlačovej konferencii tréner fortunaligového zelenáča Rastislav Urgela. Tomu v zápase chýbalo viac kvality z futbalovej stránky. Teší ho však dôležitý faktor - spomenuté tri zápasy po sebe, v ktorých jeho tím neprehral.

"Splnilo sa do bodky to, čo sme očakávali a povedali sme si, že budeme hrať na nulu. Mali sme tam zaujímavé individuálne výkony, ale chýbalo trochu futbalovej kvality. Menej vzruchu bolo v šestnástkach, málo šancí, čo tomu chýbalo. Remíza je spravodlivý rezultát a zrejme my sme tí spokojnejší. Domáci určite chceli zvíťaziť, no góly nepadli. Boli sme precízni v obrane, potom môže prísť u iba nadstavba smerom dopredu - či už vo finálnej alebo predfinálnej fáze. Málo sme sa do toho dostávali a keď áno, boli sme zbrklí. Teší nás však, že sme ostatné tri ligové zápasy neprehrali,"
pokračoval Urgela s dôvetkom, že práve zo Zlatých Moraviec ako podobne veľkého mestečka, ktoré hrá najvyššiu súťaž už 12 rokov, si Žiar nad Hronom môže brať príklad.

Rastislav Urgela (vpravo) mohol byť s výsledkom 0:0 spokojnejší ako Karol Praženica (vľavo). (foto: Jozef Bedej)
Rastislav Urgela (vpravo) mohol byť s výsledkom 0:0 spokojnejší ako Karol Praženica (vľavo). (foto: Jozef Bedej)

So slovami o chýbajúcej kvalite smerom dopredu sa stotožnil aj domáci kouč Karol Praženica. "Výsledok je spravodlivý. Súper nás nútil k dlhým loptám a neumožňoval nám rozohrávku, keďže má vysokých a dobre stavaných hráčov. Mali sme dobré šance v prvom polčase a neznaný gól, v druhom dejstve sa to dostalo do boja medzi šestnástkami a skončilo to zaslúženou remízou. Stále hľadáme optimálnu zostavu," hovoril 48-ročný lodivod. Narážal na fakt, že Zlatomoravčania stále dopĺňajú a rozširujú káder. Do každého zápasu doposiaľ nastúpili v inom zložení.

"Iba pred pár dňami sa k nám pridali Martin Tóth či Anton Sloboda. Vidno, že súhra tam ešte nie je optimálna. Chýbal nám Vladimír Tkáč, tak sme začali s Tomášom Ďubekom ako hrotovým útočníkom a prejavilo sa to. Zmien bolo viacero a bolo to cítiť. Naša produktivita v poslednej dobe nie je výrazná a chceme čím skôr nájsť dokonalé zloženie, ktoré si naozaj sadne a od toho sa môžeme odpichnúť ďalej,"
povedal Praženica a následne povedal aj uviedol aj príklad toho, aký hráč tímu chýba. "Ešte sme nehrali v rovnakom zložení, stále nám niečo chýba - napríklad Tomáš Dočekal, ak mám byť konkrétny. Síce nedával góly, ale ťažili z neho Ďubek aj podhrotové krídla, dostávali sme sa preto viac do príležitostí. Potrebujeme typologicky podobného hráča."

Z tribún v Zlatých Moravciach sa viackrát počas stretnutia ozval piskot. Podľa Praženicu bol však oprávnený. "Akonáhle hráme s nováčikom, ľudia nie sú ešte zvyknutí, že je to ligové mužstvo. Upozorňovali sme na to hráčov. Vyhraný súboj a lopta, ktorá pôjde do outu proti Dunajskej Strede, môže byť odmenená potleskom, ale proti Pohroniu bude reakcia iná. Videli málo šancí, nevideli gól a piskot bol v istých častiach hry oprávnený," povedal Praženica, no na záver zhodnotil, že ViOn sa môže tešiť zo zatiaľ vydareného úvodu sezóny. "Oproti minulému roku je to dobrý začiatok. Po 18. kolách sme mali jedenásť bodov, teraz po piatich už máme sedem, ale treba ísť ďalej."

Odporúčame

Najnovšie z klubu: FC ViOn Zlaté Moravce - Vráble

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk