ProFutbal.sk ProFutbal.sk

FOTO: Ukrivdení Seničania, vylúčený tréner Ščasný: Keď budeme všetci mlčať, nič sa nezmení
zdroj: Róbert Fritz

FOTO: Ukrivdení Seničania, vylúčený tréner Ščasný: Keď budeme všetci mlčať, nič sa nezmení

Poriadnu zápletku priniesol súboj Senice s Ružomberkom. Liptáci opäť absolútne nezachytili úvod zápasu a po dvoch góloch Castañedu sa zdalo, že si na svoje konto pripíšu tretiu prehru po sebe. Zverenci trénera Haspru napokon dokázali aspoň vyrovnať. Duel ale poznačil nervózny záver, keď sa domáci dvakrát dožadovali pokutového kopu, no píšťalka hlavného arbitra Borisa Marhefku zostala nemá.

Zaplatí aj pokutu

Poriadne emócie lomcovali trénerom Senice Michalom Ščasným, ktorý ako prvý z kormidelníkov vo Fortuna lige videl červenú kartu a bol vykázaný z lavičky. Nebol jediný zo svojho tímu, v 90. minúte bol vylúčený i obranca Roberto Dias. Záhorákov rozzúril záver stretnutia, keď rozhodca neposúdil kontakty v šestnástke hostí ako nedovolené. V 78. minúte Sadama Sulleyho tvrdo zrazil k zemi brankár Krajčírik, o päť minút neskôr zastavil v pokutovom území prenikajúceho Castañedu kapitán Ján Maslo.

Rozhodca Boris Marhefka
Trénerovi Senice sa nepozdávali verdikty hlavného rozhodcu Borisa Marhefku. Seničania sa v dvoch prípadoch márne dožadovali pokutového kopu (foto: Róbert Fritz)

„Veľké emócie. Samozrejme, zápas sme nezvládli dotiahnuť do víťazného konca my sami, no keď je to päťdesiat na päťdesiat, rozhodujú detaily, ktoré ovplyvniť nemôžete. Mali sme v závere dve gólové šance, no súper nám to zastavil faulom, čo zostalo nepovšimnuté. Nechcem sa k tomu vyjadrovať, lebo budem pykať a život na Slovensku pôjde ďalej a všetci sa budeme tváriť, že sa nič nedeje. A pritom sa deje,“ rozhovoril sa Michal Ščasný, ktorý napokon ale predsa len vyjadril svoj názor na adresu rozhodcov: „Pozeral som si obe situácie, Castañeda i Sulley boli faulovaní, na milión percent tam bol kontakt. Poviem to narovinu, výroky boli neobjektívne. Keď zaplatím pokutu, tak zaplatím, ale keď budeme všetci mlčať, tak to bude dokola to isté.“ 

Bývalý lodivod Trnavy ako prvý na Slovensku okúsil trpkosť nového pravidla a videl červenú kartu. „Nie som na to hrdý, no v zápase sú emócie. Neteším sa z tohto prvenstva. Vo futbale platí, že ak nevyhrávate, odvolaný je tréner, keď hráči nehrajú dobre, dostávajú pokuty. A všetko ostatné… Neviem, čo na to povedať,“ uzavrel kritiku na adresu mužov v čiernom 40-ročný kormidelník. 

Novotný ako po otrase mozgu

Liptáci hodlali na Záhorí bodovať naplno, napokon boli radi aj za bod. Cestu za ním im vydláždil tesne pred prestávkou premeneným pokutovým kopom Filip Twardzik. „Celý týždeň sa poctivo pripravujeme, neviem, kde jde chyba. Keď rozhodca odštartuje zápas, ako keby sme znervózneli, čo vôbec nemusíme. Samozrejme, máme mladý káder, chýba nám viac skúseností, možno aj preto nám začiatky zápasov nevychádzajú. Musíme na tom popracovať, rovnako ako na hre v defenzíve, kde robíme zbytočné chyby,“ okomentoval 26-ročný rodák z Třinca.

Ján Haspra
Ružomberčanom absolútne nevychádzajú začiatky zápasov, v Senici doťahovali zverenci trénera Jána Haspru dvojgólové manko (foto: Róbert Fritz)

Bod pre hostí napokon zabezpečil striedajúci Ondřej Novotný, ktorý na trávnik vybehol hneď po zmene strán. „Chcel som oživiť našu hru, rozhýbať to, myslím si, že sa mi to celkom podarilo. Hoci som strelil gól, cítim sklamanie, pretože sme tento zápas mohli aj vyhrať. Vzhľadom k tomu, že sme prehrávali o dva góly, tak remíza trochu aj teší, no mali sme na viac,“ domnieva sa len 21-ročný český útočník, ktorý za štyridsaťpäť minút absolvoval množstvo tvrdých súbojov: „Úprimne, cítim sa, akoby som mal otras mozgu.“

Rozpačité dojmy mal i tréner Ružomberka Ján Haspra. „Znovu sme nezachytili úvod, inkasovali sme z ničoho a vzápätí sme dostali aj druhý gól. Otriaslo to nami, ale spamätali sme sa. Výrazne nám pomohol premenený pokutový kop ešte pred prestávkou. V druhom polčase sme zmenili rozostavenie i posty a prinieslo to svoje ovocie. Hre však chýbala plynulosť, bolo to rozkúskované nepochopiteľnými vecami, ktoré sa v zápase udiali. Vzhľadom na priebeh musíme brať aj bod, zrejme to bola zaslúžená remíza,“ zhodnotil kouč Liptákov, ktorí neokúsili chuť víťazstva už v štvrtom kole po sebe. Zmeniť to budú chcieť najbližšiu sobotu proti Trnave.

FK Senica - MFK Ružomberok (17. august 2019, sobota) (25 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Senica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk