ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Real výrazne vstúpil do hry o Neymara, legendárny Stoičkov ho do Barcelony nechce
zdroj: TASR/AP

Real výrazne vstúpil do hry o Neymara, legendárny Stoičkov ho do Barcelony nechce

Médiá na celom svete sú v ostatných dňoch plné správ a špekulácií o budúcnosti Neymara. Hviezdny útočník údajne hodlá opustiť parížsky Saint-Germain, nie je však veľa klubov, ktoré by si ho mohli dovoliť. Najhorúcejším kandidátom je jeho bývalý zamestnávateľ FC Barcelona, čoraz viac sa však hovorí i o madridskom Reale.

Podľa španielskeho Sportu vedenie „bieleho baletu“ zintenzívnilo svoju snahu o angažovanie brazílskeho reprezentanta. Real Madrid je vraj ochotný zaplatiť za jeho služby 120 miliónov eur a k tomu pribaliť jedného, resp. dvoch hráčov. Predstavitelia klubu už údajne kontaktovali i hráčovo agenta, aby prerokovali prípadné podmienky zmluvy. Ktorých hráčov by Real poslal do Paríža, nevedno.

Každopádne, stále platí, že favoritom na angažovanie Neymara je Barcelona. A to napriek tomu, že mnohí fanúšikovia, ale i osobnosti späté s katalánskym gigantom, si jeho návrat neželajú. „Barcelona ho nepotrebuje. Nemajú pre neho miesto, veď v ofenzíve majú Dembeleho, Griezmanna, Suáreza a Messiho. Kde by hral? Bol by ako časovaná bomba v šatni,“ vyhlásil pre Univision legendárny útočník „Blaugranas“ Christo Stoičkov

Rodákovi z bulharského Plovdivu sa tiež nepáči, že Barcelona zvažuje vymeniť za Neymara dvojicu kvalitných hráčov. „Rakitič je obrovský pracant, ktorý zakaždým hájí záujmy klubu. Coutinho? Stál veľa peňazí a som presvedčený, že ukáže svoju kvalitu. Verím, že Barcelonu nikto nebude musieť opustiť,“ dodal Stoičkov, ktorý je zásadne proti Neymarovmu návratu do klubu.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Barcelona

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Španielsko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk