ProFutbal.sk ProFutbal.sk

UEFA odložila stretnutie o zmene formátu, Čeferin: Zbierame podnety
zdroj: TASR

UEFA odložila stretnutie o zmene formátu, Čeferin: Zbierame podnety

Stretnutie, na ktorom mali 11. septembra vo švajčiarskom Nyone zástupcovia Európskej klubovej asociácie (ECA) a Európskych líg (EL) hovoriť o zmene formátu futbalovej Ligy majstrov, odložili na neurčito.

Agentúra AFP o tom informovala s odvolaním sa na list prezidenta Európskej futbalovej únie (UEFA) Alexandra Čeferina, ktorý adresoval šéfom oboch asociácií.

Čeferin v liste odôvodnil odklad tým, že "UEFA naďalej zbiera názory a podnety od národných futbalových asociácií a v procese ich analýzy by bolo rokovanie predčasné." Žiadny nový termín odloženého zasadnutia neoznámil, rozhodnutie o navrhovaných zmenách v tomto roku však neočakáva.

S návrhom nového formátu Ligy majstrov od roku 2024 prišiel prezident ECA a šéf Juventusu Turín Andrea Agnelli. Podľa tohto návrhu by v novej podobe mali byť v prestížnej klubovej súťaži len štyri základné skupiny s ôsmimi tímami, pričom prvých šesť by sa automaticky kvalifikovalo do súťaže aj v ďalšej sezóne bez ohľadu na to, ako skončia v národnej súťaži. Návrh sa však stretol s jednomyseľným nesúhlasom klubov anglickej Premier Leaque i nemeckej Bundesligy, ale aj väčšiny klubov španielskej La Ligy, talianskej Serie A i francúzskej Ligue 1.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Liga majstrov

Pozri viac

HOKEJ.sk