ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Rytmus odsunul Fortuna ligu na stred týždňa, Slovan v nové dni
zdroj: Róbert Fritz

Rytmus odsunul Fortuna ligu na stred týždňa, Slovan v nové dni

Hrací program najvyššej slovenskej súťaže prešiel opäť niekoľkými zmenami v najbližších troch kolách.

Na nové hracie dni si budú musieť zvyknúť futbalisti Slovana Bratislava, ktorí doteraz hrali pohárové zápasy v Európe v utorok, prípadne v stredu a ligové stretnutia v sobotu. Keďže barážový duel kvalifikácie Európskej ligy proti gréckemu tímu PAOK Solún zvedú výnimočne vo štvrtok 22. augusta o 21.00 hod. na Tehelnom poli, nasledujúci duel 6. kola Fortuna ligy s MŠK Žilina zvedú o deň neskôr v porovnaní s pôvodným harmonogramom – v nedeľu 25. augusta o 17.30 h. 

Stretnutie dvoch momentálne vedúcich mužstiev ligy odvysiela v priamom prenose RTVS. Keďže druhý nedeľňajší súboj medzi Nitrou a Dunajskou Stredou odvysiela súkromný vysielateľ Orange Sport, posunie sa aj výkop druhého zápasu, aby sa prenosy neprekrývali. Štart tohto zápasu sa tak posunie z tradičných 18.00 hod. na 19.15 hod. „K tejto zmene sme pristúpili po dohode s vysielateľom Orange Sport, ktorý tak chce vyjsť v ústrety fanúšikom pred televíznymi obrazovkami a umožniť im sledovať obe zaujímavé stretnutia Fortuna ligy,“ informoval výkonný riaditeľ Únie ligových klubov Michal Mertinyák.

Dva posuny nastali aj v septembrovom programe Fortuna ligy. Zápas 9. kola Spartak Trnava – FK Senica sa bude hrať už v stredu 18. septembra o 18.00 hod., keďže cez víkend sa na štadióne predstaví raper Rytmus so symfonickým orchestrom. Nový termín má aj duel 10. kola ViOn Zlaté Moravce – Spartak Trnava, odohrá sa v nedeľu 29. septembra o 18.00 hod. „V prvom prípade je dôvodom zmeny kolízia s koncertom, ktorý sa na trnavskom Štadióne Antona Malatinského uskutoční v sobotu 21. septembra. V druhom o posun požiadali mesto Zlaté Moravce a krajské riaditeľstvo polície v Nitre pre konanie jarmoku v meste. Zainteresované kluby s týmito úpravami termínov súhlasili a v hlasovaní ich potvrdili aj zástupcovia ostatných klubov v Prezídiu ÚLK,“ doplnil Mertinyák.

Informácie zverejnil oficiálny portál najvyššej slovenskej futbalovej súťaže.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk