ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Zvárali, vyskladňovali a dali gól Trenčínu. Je to iné ako v telke, znie z Tisovca
zdroj: Jozef Mikúš/ MY Novohrad

Zvárali, vyskladňovali a dali gól Trenčínu. Je to iné ako v telke, znie z Tisovca

V Tisovci sa zázrak neočakával. Hoci futbalový MŠK vedie po dvoch zápasoch priebežnú tabuľku IV. ligy juh, sotva mohol očakávať, že sa mu v druhom kole Slovnaft Cupu podarí vyradiť historicky dvojnásobného slovenského šampióna AS Trenčín. Výsledok sa odzrkadlil na papierových predpokladoch - hosťujúci favorit zvíťazil 8:1, pre domácich to ale nebolo vôbec dôležité.

"Výsledok 1:8 je spravodlivý, Trenčania boli vo všetkých herných činnostiach lepší," skonštatoval úprimne tréner Tisovca Marek Drak podľa webu mynovohrad.sme.sk. Dodal, že pre jeho zverencov to bola obrovská škola proti fortunaligistovi. Vzhľadom na to, že odohrali iba jeden duel v rámci svojej súťaže, zaznamenali celkovo prijateľný rezultát, hoci, samozrejme, chceli viac. "Je škoda, že za 10 minút druhého polčasu sme dostali tri góly. Bola to však dobrá skúsenosť pre chlapcov. Pozitívom bolo, že sme sa mohli dostať do zápasového tempa, pretože nám chýbal prvý ligový duel s Poltárom (kontumácia 3:0, pozn.). Na hráčoch bolo vidno, že sme v lige hrali iba jeden zápas. Máme preto pred sebou nejaké prípravné duely, aby sme to doladili. Pre chlapcov to bola dobrá skúsenosť."

Tisovčania boli radi, že privítali takéhoto súpera. (foto: Jozef Mikúš)
Tisovčania boli radi, že privítali takéhoto súpera. (foto: Jozef Mikúš)

Pre Tisovčanov bola útecha aspoň gól v sieti superfavorita. Proti tímu spod Čákovho hradu sa v 62. minúte presadil Patrik Husanik z nariadenej penalty. Za stavu 0:5 sa mu nohy neroztriasli. Štvrtoligový MŠK už nemal čo stratiť. "Keď som kopal penaltu, nemal som stres. Bol vysoký stav. Buď to padne alebo nie. Našťastie to padlo," hovoril podľa spomenutého portálu Husanik, ktorého potešilo, že si jeho tím mohol zahrať proti takej značke. "Sme radi, že sme mohli privítať takého súpera. Aspoň ľudia videli, že je to iné, ako sa na hráčov pozerať v telke. Sú niekde inde," pokračoval úspešný gólostrelec Tisovca a dodal, že pre dedinčanov majú takéto zápasy skrátka iný význam ako bežné v nižšej súťaži. "Myslím, že sme podali dobrý výkon na to, že sme na zápas prišli z roboty. Niekto zváral, niekto vyskladňoval a iné veci. Zišli sme sa a dobre sme si s Trenčínom zahrali."

Zverenci Romana Marčoka potvrdili rolu favorita a vyhrali druhý duel po sebe. Po tom, čo na "domácom" trávniku v Žiline zdolali Dunajskú Stredu 2:1, uspeli aj v pohári. Pre Trenčín to bol dobrý test pred ďalšími ligovými zápoleniami. "Pred zápasom sme súpera nepodcenili a hráčov sme upozorňovali, aby boli koncentrovaní a aby konfrontáciu zvládli úspešne. Sme radi, že sme vyhrali vysokým rozdielom. Stále sa však máme v čom zlepšovať. Zápas bol pre nás dôležitý, aby sme vyskúšali viacerých hráčov z tímu a myslíme si, že mnohé výkony splnili očakávania," zhodnotil podľa MY Novohrad Marčok.

V Tisovci to bola oslava futbalu a veľká škola. (foto: Jozef Mikúš)
V Tisovci to bola oslava futbalu a veľká škola. (foto: Jozef Mikúš)

Odporúčame

Najnovšie z klubu: MŠK Tisovec

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 4. liga SsFZ Juh

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Slovnaft cup

Pozri viac

HOKEJ.sk