ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Donedávna hrával za párky a pivo. Pred zápasmi svojich spoluhráčov ostrihá
zdroj: Viktor Háber

Donedávna hrával za párky a pivo. Pred zápasmi svojich spoluhráčov ostrihá

Dedinský futbal prináša so sebou viaceré rarity. Je zvykom, že väčšina hráčov nedostáva výplatu a popri zápasoch na amatérskej či poloprofesionálnej úrovni sa venuje iným profesiám. Zaujímavú prácu má aj brankár účastníka piatej ligy ŠK Selce. Kým sa Christian Faltáni dostane medzi tri žrde svojho tímu, stará sa o ľudské vlasy - je totiž pánsky kaderník.

"Už od základnej školy som sa rád 'mašinkoval na koleno'. Postupne prišli nové trendy a následne som ich vyskúšal. Zistil som, že ma to baví a teraz robím túto profesiu veľmi rád," vysvetlil tento počin mladý 21-ročný gólman v rozhovore pre ProFutbal.sk. Jeho služby radi využívajú všetci spoluhráči u účastníka V. ligy skupiny C. Pred tréningom si tak oddýchnuť nemôže. "Každý víkend, keď prídem do Banskej Bystrice, mám v šatni 'nasáčkovanú' klientelu. Stretávame sa dve hodiny pred každým tréningom. Zveria sa mi do rúk a našťastie mi dôverujú. Dôležité je, aby som ich nedovrzal," povedal s úsmevom Faltáni. Zároveň sa naskytá otázka, či zvykne niekedy "ostrihať" aj futbalový trávnik. Na to však Stredoslovák reaguje pohotovo: "Trávnik nie, máme 'kaderníka' na trávu a pripravil to dobre. Verím, že aj Pohroniu sa tu dobre hralo."

Faltáni ostrihá spoluhráčov, následne ich komanduje na ihrisku. (foto: Viktor Háber)
Faltáni ostrihá spoluhráčov, následne ich komanduje na ihrisku. (foto: Viktor Háber)

Práve proti tímu zo Žiaru nad Hronom si mal šancu zachytať šikovný brankár-kaderník v rámci stredajšieho zápasu 2. kola Slovnaft Cupu. Na tento duel sa nesmierne tešil ako aj všetci jeho spoluhráči a dobré pocity mali aj po vysokej prehre 0:9. "Všetci sme to brali ako možno najväčší zápas v našich kariérách. Chceli sme si ho užiť, potešiť divákov a snáď sa nám to podarilo. V hľadisku sme mali priam nadpriemernú návštevnosť, i keď divákov chodí dosť a v tejto súťaži máme určite jedných z najlepších fanúšikov," tešil sa Faltáni, z výsledku však menej. Ani napriek prehre 0:9 však neskláňal hlavu.

"Skôr išlo o oslavu futbalu. Chceli sme si zápas užiť čo najviac a podarilo sa to. V nedeľu sme mali ťažký duel a potom deň voľna. Škoda prvých 20 minút, súpera sme dostali na koňa a zápas sa rozhodol. Ak by sme dlhšie dokázali podržať výsledok 0:0, možno by sme sa presadili a sťažili súperovi zápas. Takto to bolo rozhodnuté už v prvom polčase," vrátil sa k zápasu Faltáni a jasne opísal, v čom ich Pohronie prekonalo. "Rýchlosť, technika, agresivita… to sa nedá porovnať. Vo všetkom boli rýchlejší, všade boli skôr. Vyhrali zaslúžene."

Selčania s výhrou v žiadnom prípade nerátali. Pri otázke, či by im gólman ako kaderník oholil hlavy dohola v prípade výhry, sme sa dočkali tiež jasnej reakcie: "To nám ani nenapadlo (smiech). S postupom sme nerátali, chceli sme si to najmä užiť." A to sa im podarilo. V Selciach chcú najmä utužovať partiu a Faltániho pri futbale drží najmä výborný kolektív z jeho rodnej obce. Svoju prácu totiž vykonáva v Bratislave a do rodnej dedinky dochádza každý víkend. "Futbal je pre mňa hobby. Stretávam sa s chalanmi, keďže pochádzam z tejto dediny, tu som vyrastal a som s nimi rád. Sme super partia kamarátov a chceli by sme ligu vyhrať. Ak budeme držať spolu, máme šancu," deklaroval Faltáni jasné ciele svojho tímu, ktorý podľa jeho slov získal silného investora a chce ísť minimálne do štvrtej ligy. Bude potom konečne hrať za peniaze?

Faltáni aj Selčania si zápas proti Pohroniu užili. (foto: Viktor Háber)
Faltáni aj Selčania si zápas proti Pohroniu užili. (foto: Viktor Háber)

"V Selciach sa veci pohýnajú. Doteraz sme hrali len za párky a pivo, teraz sú ambície vyššie. Do klubu prišiel nový investor aj hráči a chce, aby sme triumfovali. Máme sľúbené nejaké odmeny a dúfam, že ciele naplníme," hovoril ďalej usmiaty brankár. Pri záverečnej otázke ProFutbalu odpovedal aj na to, ktorým účesom slávneho svetového futbalistu by sa inšpiroval, keby mal príležitosť. "Asi David Luiz. Má možno trochu podobné vlasy ako ja a niečo by sa s nimi snáď aj dalo urobiť," odvetil Christian Faltáni, ktorý je fanúšikom Manchestru United a jeho vzormi sú Iker Casillas či David De Gea.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

HOKEJ.sk