ProFutbal.sk ProFutbal.sk

V októbri zavíta na Tehelné pole Paraguaj!
zdroj: TASR/AP

V októbri zavíta na Tehelné pole Paraguaj!

Slovenská futbalová reprezentácia už pozná meno súpera, ktorého v polovici októbra privíta na Tehelnom poli v Bratislave. Nebude to Uruguaj, o ktorom sa v minulosti nahlas šepkalo, ale národný tím Paraguaju. Prípravný duel proti osemnásobnému účastníkovi záverečných turnajov majstrovstiev sveta sa odohrá 13. októbra 2019.

V októbrovom asociačnom termíne čaká na zverencov trénera Pavla Hapala najskôr kvalifikačný zápas o postup na EURO 2020 s Walesom (10. októbra), o tri dni neskôr nastúpia v prípravnom zápase v Bratislave, na štadióne na Tehelnom poli, proti reprezentácii Paraguaja.

Asociación Paraguaya de Fútbol (Paraguajský národný zväz) je jednou z desiatich národných asociácií Juhoamerickej futbalovej konfederácie CONMEBO. Slovenská futbalová reprezentácia má na konte s Paraguajom jeden vzájomný zápas, reprezentačné výbery sa stretli 20. júna 2010 na záverečnom turnaji MS 2010 v juhoafrickom Bloemfontein. Zverenci trénera Weissa podľahli v zápase skupinovej fázy na svetovom šampionáte juhoamerickému súperovi 0:2, na ihrisku sa objavili aj traja hráči aktuálneho kádra trénera Pavla Hapala - Peter Pekarík, Miroslav Stoch a Marek Hamšík.

Slovensko tím
Slovenskú reprezentáciu čaká na jeseň zaujímavý program (foto: TASR)

"Veľmi sa teším, že sa nám podarilo na tento termín zohnať súpera, a nie hocijakého. Ide totiž o asociačný dátum, v Európe sa vtedy hrajú kvalifikačné zápasy. Európske národné tímy sú teda vyťažené, no my máme vtedy voľno, a tak nebolo jednoduché zohnať súpera. Paraguaj je veľmi dobrý rival. Hrá iným štýlom, než na aký sme v Európe zvyknutí, a preto to bude zaujímavé stretnutie nielen pre nás, ale podľa mňa aj pre fanúšikov. Myslím si, že nás určite veľmi dobre preverí a teším sa na tento duel, hoci momentálne mám v hlave hlavne najbližší kvalifikačný zápas v septembri s Chorvátskom," povedal na margo súpera Hapal pre futbaslfz.sk.

Reprezentačný výber Paraguaja sa naposledy predstavil na júnovom turnaji Copa America 2019, káder tvoria skúsení hráči na čele s 36-ročným Oscarom Cardozom. Duel s Paraguajom na Tehelnom poli bude pre slovenskú futbalovú reprezentáciu 274. zápasom v novodobej histórii, čas výkopu stretnutia bude upresnený dodatočne. Práve tento zápas by mal byť oficiálnou rozlúčkou Martina Škrtela, Tomáša Hubočana a Adama Nemca s reprezentačným dresom. Slovákov čakajú dovtedy zápasy kvalifikácie o ME 2020 doma s Chorvátskom (6. septembra o 20.45 h v Trnave) a v Budapešti s Maďarskom (9. septembra o 20.45 h). Paraguaj ešte predtým nastúpi 5. septembra v prípravnom dueli v Kašime proti domácemu Japonsku.

Informácia pochádzajú z oficiálnej webstránky Slovenského futbalového zväzu futbalsfz.sk.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: A-Mužstvo

Pozri viac

HOKEJ.sk