ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Holman má strach z lietania, na palube ale nechýba
zdroj: TASR

Holman má strach z lietania, na palube ale nechýba

Výprava posledného slovenského účastníka v pohárovej Európe sa už "nalodila" na palubu lietadla do Dublinu. Slovan Bratislava v hlavnom meste Írska vyzve protivníka z menšieho mesta Dundalk. Redakcia Profutbal.sk letí do dejiska duelu priamo s "belasými".

Slovanisti sa na odvetu, do ktorej vstúpia po domácom víťazstve 1:0, naladili dominantným výkonom a štvorgólovým výpraskom na Tehelnom poli, ktorý nadelili Zlatým Moravciam. Vrásky trénerovi Jánovi Kozákovi urobilo zranenie Davida Holmana v priebehu prvého polčasu. "Najprv to vyzeralo viac vážne, ale už deň po zápase som sa cítil lepšie. Tréning som s tímom ešte neabsolvoval, strávil som ho s fyzioterapeutmi, ale dúfam, že do zápasu budem fit," potešil fanúšikov maďarský reprezentant. Na palube nechýba ani brankárska dvojka Michal Šulla.

V sobotňajšej ligovej zostave nastalo oproti tej európskej až deväť zmien, viacerí hráči na čele s Čavričom či mladým Strelcom v dobrom zamotali hlavu trénerovi Kozákovi. "Zostavu rotujeme, aby boli všetci hráči zdraví a odpočinutí. Výkonom a formou si ale viacerí pozornosť zaslúžili, všetci potvrdili kvalitu. Niečo v hlave mám a uvidíme, ako sa napokon rozhodneme. Nejaké zdravotné problémy tam sú, ale verím, že všetci budú do zápasu pripravení," povedal pred odletom tréner Ján Kozák mladší. 

Hráči úradujúceho slovenského majstra prišli na bratislavské letisko s dobrou náladou. "Niektorí hráči, Holman a ďalší, sa boja lietania, tak sa na tom vždy dobre zbavíme, ale všetci majú našu podporu," s úsmevom prezradil pre ProFutbal.sk Aleksandar Čavrič a k zápasu, ktorý sa odohrá v daždi a pätnástich stupňoch Celzia dodal: "Nejdeme len postúpiť, ideme vyhrať, tak ako každý zápas. Už sme sa raz sústredili predčasne na ďalšieho súpera, keď sme proti Sutjeske mysleli na Apoel. Teraz pre nás nie je Ajax ani PAOK témou. V Írsku nás nečaká nič jednoduché, počul som o zime i o daždi, ale sme profesionáli, tak verím, že sa adaptujeme a zvládneme to."

Aleksandar Čavrič verí vo výhru aj postup. (foto: tasr)
Aleksandar Čavrič verí vo výhru aj postup. (foto: tasr)


Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

HOKEJ.sk