ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Chéu s pokutou od disciplinárky, Dukla pre virózu neodohrá zápas
zdroj: TASR

Chéu s pokutou od disciplinárky, Dukla pre virózu neodohrá zápas

Disciplinárna komisia Slovenského futbalového zväzu (DK SFZ) sa vyjadrila k incidentu, ktorý sa mal udiať počas 2. kola Fortuna ligy medzi tímami MŠK Žilina a FC Spartak Trnava (4:2). Tréner "andelov" Ricardo Chéu sa koncom júla dostal do potýčky s domácimi funkcionármi v útrobách štadióna a malo zaznieť aj viacero vulgarizmov.

DK SFZ zobrala na vedomie stanovisko portugalského trénera a naparila mu pokutu vo výške 300 eur. Bez finančných trestov sa obídu za tento incident MŠK aj Spartak, ktoré dostali od riadiaceho orgánu slovenského futbalu iba pokarhanie, resp. upozornenie. Disciplinárka zároveň berie na vedomie informáciu od Žilinčanov o finančnom vyrovnaní škody spôsobenej na majetku klubu. Uvádza sa v najnovšej úradnej správe SFZ.

Ani Žilina, ani Trnava nedostanú finančné pokuty. (foto: tasr)
Ani Žilina, ani Trnava nedostanú finančné pokuty. (foto: tasr)

Bez pokuty tentoraz vyviazol aj úradujúci majster Slovan Bratislava. V zápase tretieho kola na pôde Senice (3:0) použili hosťujci fanúšikovia pyrotechniku a zazneli aj vulgárne pokriky. "Belasým" uložila disciplinárka pokarhanie. Upozornenie dostal druholigový tím FC Košice. V stretnutí proti Popradu v NTC Arene vhodili fanúšikovia hostí na hraciu plochu plastové poháre. Finančnú pokutu však klub neobdržal.

Z hráčov Fortuna ligy, resp. II. ligy nemôže do najbližších zápasov zasiahnuť Slavomír Pagáč (KFC Komárno). Ten bol v zápase proti Púchovu (2:2) v 87. minúte vylúčený za surovú hru – kopnutie súpera nadmernou silou do oblasti brucha v súboji o loptu. Športový výkon má pozastavený na dve súťažné stretnutia. Pre žlté karty do najbližších konfrontácií nezasiahnu Alexander Mojžiš (MFK Ružomberok) a ani Juraj Pilát (MŠK Púchov).

Dukla si cez víkend ďalšiu výhru nepripíše. Pre virózu neodohrá zápas. (foto: ProFutbal.sk/Lukáš Urbašík)
Dukla si cez víkend ďalšiu výhru nepripíše. Pre virózu neodohrá zápas. (foto: ProFutbal.sk/Lukáš Urbašík)

So zaujímavými informáciami vyrukovalo aj Oddelenie riadenia súťaží (ORS). To odkladá stretnutie 4. kola Púchov – Banská Bystrica z dôvodu infekčnej nákazy hráčov MFK Dukla. Klub spod Urpína o tom informoval aj prostredníctvom facebooku. ORS Berie na vedomie oznámenie RÚVZ v B. Bystrici o zákaze účasti družstva mužov na akomkoľvek kolektívnom podujatí, vzhľadom na nebezpečenstvo šírenia nákazy v danom kolektíve. Náhradný termín stretnutia by mal byť 27. august.

ORS schválil aj nasledovné podnety: zápas 5. kola II. ligy medzi Trebišovom a Šamorínom sa uskutoční 18. augusta o 17:00 h v košickom Čermeli. Duel 10. kola medzi Košicami a rezervou Ružomberka presunuli na 20. september o 16:00 h.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk