ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Maguire za 80 miliónov? Koulibaly potom stojí 250, odkazuje prezident Neapolu
zdroj: manutd.com

Maguire za 80 miliónov? Koulibaly potom stojí 250, odkazuje prezident Neapolu

Manchester United v lete súrne potreboval angažovať kvalitného stopéra, no dlho sa mu to nedarilo. Voľba napokon padla na Harryho Maguirea z Leicesteru, za ktorého „červení diabli“ zaplatili 80 miliónov libier. Automaticky sa tak stal najdrahším obrancom na svete.

Prestupová čiastka, za akú anglický gigant získal 26-ročného zadáka, mnohých šokovala. Kvality Harryho Maguirea síce nemožno spochybniť, no je prinajmenšom otázne, či má skutočne až takú hodnotu. Veď Manchester z neho spravil trinásteho najdrahšieho futbalistu v histórii.

Svoj názor, ako obvykle, bez servítky vyjadril prezident SSC Neapol Aurelio de Laurentiis. Ten sa obul do anglických klubov, ktoré podľa jeho slov zbytočne zvyšujú hráčom ceny, niekedy až trojnásobne. On by vraj za obrancu zaplatil maximálne 30 až 35 miliónov libier. Prvý muž neapolského futbalu tiež vyhlásil, že ak Maguire stál 80 miliónov, obranca SSC Kalidou Koulibaly tak má trikrát vyššiu hodnotu.

„Koulibaly má v zmluve výkupnú klauzulu vo výške 150 miliónov libier. Keď v Anglicku zaplatia za hráča 85 miliónov libier, my v Neapole zaplatíme 35 miliónov libier. Ak sú teda ochotní takto preplácať hráčov, podľa tejto logiky stojí Koulibaly aj 250 miliónov libier,“ vyhlásil de Laurentiis pre ESPN

Kalidou Koulibaly
Kalidou Koulibaly má podľa prezidenta SSC Neapol trikrát vyššiu hodnotu ako Harry Maguire (foto: TASR/AP)

Dvadsaťosemročný francúzsky stopér, reprezentujúci Senegal, bol nedávno taktiež v hľadáčiku Manchestru United. Prezident Neapolu tvrdí, že za astronomické sumy v modernom futbale môžu anglické kluby: „Platia za hráčov oveľa viac, než kluby vo Francúzsku, Španielsku, Taliansku a Nemecku. Nemajú problém zaplatiť za hráča až sto miliónov libier. To však nie je dobré pre konkurenčný boj medzi Anglickom a ostatnými krajinami.“

Až tri z desiatich najdrahších prestupov v histórii sa udiali toto leto. Eden Hazard ako deviaty najdrahší hráč planéty prestúpil z Chelsea do Realu Madrid, piaty najdrahší hráč Antoine Griezmann vymenil Atlético Madrid za Barcelonu a mladík Joao Felix sa po prestupe z Benficy do Atlética Madrid stal dokonca tretím najdrahším hráčom za Mbappém a Neymarom. 

A hoci je pravda, že anglické kluby pravidelne míňajú na posily najviac peňazí, zaujímavosťou je, že v desiatke najdrahších prestupov je len jeden smerom do Anglicka, a to transfer Paula Pogbu z Juventusu do Manchestru United v roku 2016.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Napoli

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Taliansko

Pozri viac

HOKEJ.sk