ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Holmanov zápas odštartoval pohovor s Kozákom
zdroj: TASR

Holmanov zápas odštartoval pohovor s Kozákom

Ak by sme mali vybrať po stredajšom zápase 3. predkola Európskej ligy najlepšieho hráča Slovana, mohli by sme uraziť bravúrne výkony Greifa, Vernona či de Kampsa. Medzi tých najlepších sa však bezpochyby radí maďarský reprezentant David Holman. „Zápas bol šialený asi ako počasie. Je dôležité, že sme aj v tomto počasí držali spolu a boli ako jeden tím. Bol to krásny večer,“ hodnotil po zápase, v ktorom hráčov v závere osviežila búrka z tepla.

Dá sa povedať, že práve on bol motorom belasej ofenzívy. Bol to on, ktorý už v 2. sekunde skoro prekazil rozohrávku Dundalku. Režíroval všetky dôležité šance Slovana, nemal žiadny problém prejsť cez niekoľkých hráčov súpera a poslať geniálnu prihrávku. Honor gólového hrdinu si vystrieľal v 86. minúte, keď dorazil fantastickú strelu striedajúceho Dražiča, ktorá skončila na žrdi. „Dejan predviedol úžasnú strelu, myslel som si, že z toho bude gól. Lopta sa odrazila ku mne a už som sa iba koncentroval, aby som ju dobre umiestnil. Bol to určite môj najdôležitejší gól v Slovane. Teší ma, že som skóroval, ale dôležité je, že gól pomohol tímu a hlavne, že sme zvíťazili,“ skromne poznamenal David Holman.

Slovan Bratislava - Dundalk (Holman, Shields)
V zápase často doplácal na slabú ponukovú činnosť spoluhráčov. Predviedol však osobne jeden z najlepších výkonov v Slovane. (foto: TASR)

Strelecký hrdina namiesto svojho zásahu vyzdvihoval prácu defenzívy. „Najdôležitejšie na tejto výhre je to, že sme neinkasovali. V závere mal súper veľkú šancu a dobre ju zakončil. Domino Greif však vie vždy ukázať svoje majstrovstvo. Sme šťastní, že máme brankára, ako je on, zložil kompliment svojmu kolegovi z defenzívy a nebol jediný. K psychicky náročnému záveru však nemuselo prísť, pokiaľ by rozhodca Frank Schneider odpískal aspoň jednu z troch kontroverzných situácií. Video ukázalo, že belasí mali zrejme aspoň dvakrát kopať penaltu. „Boli tam tri momenty, kedy som si aj ja pomyslel, že súper hral rukou. Nebol som si však stopercentne istý, snažil som sa zostať obozretný. Napriek tomu sme ale boli lepší, vygradovali sme zápas na vysoké tempo a unavili sme ich. Bol to veľký večer pre celý tím a fanúšikov, ktorí boli stále s nami,“ dodal rodák z Budapešte.

Výkon dvadsaťšesťročného záložníka zhodnotil po zápase aj tréner Ján Kozák mladší: „Dnes doobeda sme mali s Davidom rozhovor. Som rád, že slová padli na úrodnú pôdu a David priamo v zápase ukázal, že je pre tento klub veľmi dôležitý hráč. Tiež verím, že v týchto výkonoch bude pokračovať a bude ich ešte stupňovať,“ reagoval na tlačovej konferencii. Dočasný kormidelník vyzdvihol nasadenie mužstva, uvedomuje si však aj chyby. „Mali sme pár ľahkých strát, po ktorých sa Dundalk dostal do šancí. V prvom polčase nám chýbala rýchlejšia práca s loptou, prudšie prihrávky a viac pohybu. Vedeli sme však, že musíme byť trpezliví v útoku a pozorní v obrane. Chlapci sa dnes odovzdali. Išli do kŕčov, dali do zápasu srdce, odmakali ho. Keď som sa pozrel po zápase do šatne, niektorí chalani tam sedeli na zemi. Takto to má vyzerať,“ dodal.

Už v sobotu majú belasí za cieľ získať ďalšie tri body do ligovej tabuľky, na Tehelné pole pricestuje výprava zo Zlatých Moraviec. Slovanisti si nemôžu dovoliť poškodiť domácu pevnosť, myslieť však musia aj na odvetu v Dubline. „Druhý zápas bude náročný. Íri budú doma ešte sebavedomejší. Ukázali sa ako silné, fyzicky dobre pripravené mužstvo. Nie sme v pozícii, aby sme mohli niekoho podceňovať. My sa musíme čo najlepšie pripraviť a podať ešte lepší výkon ako teraz. Chceme s našimi fanúšikmi zažívať ďalšie takéto chvíle,“ povedal Kozák a na margo najbližšieho duelu dodal: „Samozrejme, nič nepodceníme. Uvedomujeme si našej kvality, ale ak človek niečo podcení v príprave či živote, môže dostať facku. Máme široký káder a určite zmeny v zostave nastanú. Myslíme však už smerom na ten zápas a budeme chcieť zvíťaziť,“ zakončil.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk