ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Pred kotlom Slavie mával sparťanským dresom Stanciua. Ukradli mu ho
zdroj: sparta.cz; slavia.cz

Pred kotlom Slavie mával sparťanským dresom Stanciua. Ukradli mu ho

Vlnu kontroverzií spustil letný návrat rumunského stredopoliara Nicolaea Stanciua do českej ligy. Bývalý hráč Sparty Praha sa totiž po angažmáne v Al-Ahli vrátil do konkurenčnej Slavie, čo mu viacerí nedokážu odpustiť.

Práve Stanciu, resp. jeho dres, cez víkend spôsobil nemalé problémy 24-ročnému fanúšikovi „zošívaných“. Slavia v nedeľu remizovala na pôde poslednej Karvinej 0:0. Priaznivci hostí napriek tomu svojim miláčikom poďakovali. Na tribúne tlieskal i neznámy fanúšik, zrejme priaznivec rumunského reprezentanta, ktorý počas ďakovačky Slavie vytiahol dres Sparty s menom Stanciua. To neušlo pozornosti hosťujúceho kotla. Jeden z jeho členov si po stretnutí počkal tohto fanúšika neďaleko štadióna a dres mu vzal. Policajti incident zaznamenali a agresora zakrátko chytili. Hrozí mu za to až desaťročné väzenie.

Nicolae Stanciu
Nicolae Stanciu si po sparťanskom drese na seba obliekol i dres Slavie (foto: slavia.cz)

„Dvadsaťštyriročný muž z Prahy sa najprv pokúsil muža kopnúť do hlavy, to sa mu ale nepodarilo. Potom agresor chytil popruh pánskej brašne, ktorú mal muž zavesenú na ramene. Popruh odtrhol, z brašne vzal dres a utiekol,“ uviedla karvinská policajná hovorkyňa Zlatuša Viačková, pričom dodala, že policajný komisár už zahájil trestné stíhanie a muža obvinil zo zvlášť závažného zločinu lúpeže. Informáciu priniesol portál idnes.cz.

Zaujímavosťou je, že dres, kvôli ktorému sa incident udial, sa nenašiel. Verzie o priebehu celej udalosti sa líšia. Podľa niektorých správ bol 32-ročný muž s dresom Sparty fanúšikom Stanciua, podľa iných to bol miestny „Sparťan“, ktorý chcel vyprovokovať priaznivcov Slavie.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Sparta Praha

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk