ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Nainggolan mal viacero ponúk, odišiel do Cagliari. Jeho žena totiž bojuje s rakovinou
zdroj: TASR

Nainggolan mal viacero ponúk, odišiel do Cagliari. Jeho žena totiž bojuje s rakovinou

Radja Nainggolan prestúpil do Interu Miláno z konkurenčného AS Rím ešte koncom júna 2018. Už po roku strávenom na San Sire s ním však "nerazzurri" nepočítajú. Nový tréner účastníka Serie A Antonio Conte si neplánoval vo svojich radoch ponechať belgického futbalistu, ten sa preto rozhodol pre veľký krok.

Šikovný záložník známy svojou tvrdosťou, rýchlosťou aj výbornou technikou na lopte sa vracia do Cagliari, kde pôsobil už v rokoch 2010-2014. Zamieril tam na ročné hosťovanie. Ako priznal samotný Belgičan s indonézskymi koreňmi, obdržal viacero ponúk od kvalitnejších klubov. Pre návrat na Sardíniu sa však rozhodol z nezištného dôvodu - chce byť čo najbližšie pri svojej manželke, ktorej počas ostatných mesiacov diagnostikovali rakovinu.

"Je to už mesiac, čo sa každý deň budím a dúfam, že je to iba nočná mora. Dúfala som, že ak raz príde takýto deň, bude to tak neskoro, ako len bude možné. Dni však plynú a s nimi aj moje šťastie. Od dnes začínam novú kapitolu svojho života - chemoterapiu," napísala Nanggolanova manželka Claudia Lai na sociálnu sieť Instagram ešte začiatkom júla.

Belgický tvorca hry tvorí pár s rodáčkou zo Sardínie od roku 2011 a spolu majú dve dcéry. Aj preto 31-ročný Nainggolan chcel, aby bola jeho žena v ťažkých časoch v blízkosti domova. "Nečakal som, že sa vrátim do Cagliari tak skoro, i keď som po tom vždy túžil. Napriek iným ponukám nebolo vôbec náročné vybrať si práve tento klub," povedal po príchode do ostrovného klubu hráč prezývaný Ninja.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Inter Milan

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Taliansko

Pozri viac

HOKEJ.sk