ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Hancko odmietol Portugalsko či Holandsko,  presvedčili ho Rosický a Jílek
zdroj: sparta.cz

Hancko odmietol Portugalsko či Holandsko, presvedčili ho Rosický a Jílek

Pred rokom slovenský obranca Dávid Hancko zamieril zo Žiliny do Fiorentiny, s cieľom postupne sa prepracovať do základnej zostavy „fialiek“. Hoci tvrdo pracoval na tom, aby presvedčil o svojich kvalitách, veľa šancí nedostal. A keď už cítil, že s ním v prvom tíme nepočítajú, rozhodol sa pre zmenu.

Rodák z Prievidze strávi nasledujúcu sezónu na hosťovaní v pražskej Sparte, ktorá má zároveň aj opciu na trvalý prestup. Vedenie českého veľkoklubu sa o sedemnásobného reprezentanta zaujímalo už dlhší čas, Hancko však mal aj ponuky z Talianska, Portugalska či Holandska. Po rozhovoroch so športovým riaditeľom Tomášom Rosickým a trénerom Václavom Jílekom sa napokon rozhodol pre Spartu. 

„Ponuka od Sparty bola najpriamejšia. Hneď som cítil, že je to tá správna vec. Páči sa mi projekt, ktorý mi zástupcovia klubu prezentovali. Som rád, že môžem byť v takom veľkom klube. Prvé pocity sú vynikajúce,“ prezradil v rozhovore pre futbalsfz.sk Hancko, ktorý už na začiatku letnej prípravy tušil, že vo Fiorentine priestor nedostane: „Boli tam indície, že tréner Vincenzo Montella so mnou nepočíta. Na štart prípravy som sa snažil prísť dobre nastavený. Kondičné testy som spravil veľmi dobre a aj na tréningoch som sa cítil skvele. Klub však už bol rozhodnutý, akceptoval som to. Som rád, že to takto dopadlo. Už sa neviem dočkať zápasov za Spartu, tie mi chýbali najviac. Budem sa snažiť pre ňu urobiť maximum.“

Dávid Hancko
Dávid Hancko (foto: sparta.cz)

Do Sparty prichádza slovenský zadák s rovnakými cieľmi, s akými pred rokom opustil Žilinu. „Podávať vyrovnané výkony, nastupovať pravidelne. Naša najbližšia méta je dostať sa do skupinovej fázy Európskej ligy. To by bolo vynikajúce,“ vyhlásil stále len 21-ročný obranca, ktorý sa rýchlo zžil s novým prostredím. Teoreticky by mohol nastúpiť už vo štvrtkovom zápase Európskej ligy proti Trabzonsporu: „Cítim sa fantasticky, už sa neviem dočkať, kedy nastúpim za Spartu. Verím, že sa všetko administratívne dotiahne čo najskôr. Absolvoval som už aj tréning s tímom. Budem sa snažiť odovzdať maximum, ďalšie rozhodnutie je na tréneroch.“

Návrat z Apeninského polostrova bližšie k rodnej krajine konzultoval Hancko nielen so svojim agentom a predstaviteľmi Sparty, ale aj s rodinou, brankárom Martinom Dúbravkom, ktorý na Letnej pôsobil, či s reprezentačným trénerom Pavlom Hapalom, ktorý ju nedávno viedol. „Bolo viac ľudí, s ktorými som sa o tom rozprával. Ja som už bol vnútorne rozhodnutý, ale každý takýto rozhovor ma v tomto utvrdil. Verím, že aj tréneri v národnom tíme to vnímajú pozitívne. Dúfam, že moje minúty na hracej ploche budú narastať a moje výkony a kvalita bude napredovať. Teraz je rad na mne, aby som makal a odovzdával maximum. Dúfam, že tento prestup mi pomôže aj v reprezentácii. Preto sme sa rozhodli pre tento krok. Tak, ako ja chcem pomôcť Sparte, Sparta chce rovnako pomôcť mne,“ uzavrel pre oficiálny zväzový portál odchovanec „šošonov“.

Dávid Hancko
Dávid Hancko (foto: sparta.cz)

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Sparta Praha

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko

Pozri viac

HOKEJ.sk