ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Myjava vstúpila do 3. ligy víťazne, presadil sa aj Pekár. Hudec: Musíme makať viac
zdroj: Róbert Fritz

Myjava vstúpila do 3. ligy víťazne, presadil sa aj Pekár. Hudec: Musíme makať viac

Niekdajší prvoligista Spartak Myjava sa opäť posúva nahor v rámci nižších súťaží. V piatok na svojom štadióne pred 418 divákmi odštartoval ako nováčik sezónu v tretej najvyššej súťaži.

V zostave Myjavy nechýbali známe mená ako Peter Solnička či nové posily Tomáš Kóňa a Štefan Pekár. Posledný menovaný dokonca v 73. minúte gólom na 2:0 uzavrel stav stretnutia proti béčku Zlatých Moraviec, ktoré hráva zápasy vo Vrábľoch. „Zápas nám ukázal, že sme o súťaž vyššie. Úroveň bola na tretiu ligu vysoká, šancí veľa na oboch stranách. Každý sa snaží hrať na Myjave dobrý futbal. Musíme si priznať, že brankár súpera nám pri prvom góle pomohol a neskôr i vylúčenie súpera. Zistili sme, že nás čaká oveľa ťažšia súťaž a musíme pracovať ešte viac, než sme pracovali doteraz, pokiaľ sa chceme pohybovať na vrchných priečkach,“ povedal krátko po zápase tréner Myjavy Ladislav Hudec.

Spartak Myjava gól radosť Tomáš Kóňa
Veľký návrat do Myjavy zažil aj stredopoliar Tomáš Kóňa. (foto: Róbert Fritz)

Vráble skončili v minulom ročníku na 11. mieste, proti Myjave sa v najlepšom svetle ukázali Brazílčania Gustavo Henrique Cabral De Souza a neskôr vylúčený Murilo Henrique Calvacante. „Stál proti nám kvalitný súper, určite sa máme na čo tešiť aj čo sa týka ostatných tímov v súťaži. Vráble mali dvoch hráčov z Brazílie a bolo vidieť, že ide o rozdielových hráčov. Našich chalanov treba pochváliť, makali. Mali sme však viac šancí ako súper a mohli sme ich využiť viac. Čo mi chýba, hoci máme dobrý káder, že nesmieme dopriať súperovi toľko šancí. V týchto zápasoch rozhoduje prvý gól a chvalabohu, že sme ho tentoraz strelili my,“ upozornil na záver kormidelník Spartaka.

Ak sa chcete dozvedieť viac o aktuálnej situácii v Myjave, prečítajte si náš obsiahlejší rozhovor s trénerom Hudecom.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 3. liga Západ

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: 3. Liga

Pozri viac

HOKEJ.sk