ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Žilina ulovila z Podbrezovej talentovaného Poliaka. Má nahradiť Lochošviliho
zdroj: mskzilina.sk

Žilina ulovila z Podbrezovej talentovaného Poliaka. Má nahradiť Lochošviliho

MŠK Žilina síce príde o Luku Lochošviliho, na post stopéra však už stihla nájsť adekvátnu náhradu. Zadné rady "šošonov" vystuží Jakub Kiwior, ktorý prišiel pod Dubeň z druholigového FK Železiarne Podbrezová. Devätnásťročný Poliak sa upísal žlto-zeleným do konca júna 2023.

Rodák z mesta Tychy priznal, že so Žilinou diskutoval už dlhšiu dobu. Svoj nový angažmán považuje za krok dopredu. "So Žilinou som debatoval o tejto možnosti už počas jarnej časti, potom sme sa s celou rodinou zhodli, že to bude dobrý krok. Som veľmi rád, že budem môcť zabojovať o miesto v tíme, akým je Žilina. Je to výborný klub na rozvoj mladého hráča, navyše na vysokej úrovni. Teším sa, že so Žilinou môžem vyhrávať, zbierať body a hrať o trofeje a najvyššie priečky. Verím, že si vzájomne pomôžeme," povedal po spečatení prestupu Kiwior pre oficiálny web MŠK.

Mladý zadák bol aj kapitánom poľskej reprezentácie do 19 rokov. Okrem GKS Tychy pôsobil aj v rezerve belgického Anderlechtu Brusel, odkiaľ sa v januári presunul do Podbrezovej. V druhej lige síce odohral prvé dva zápasy, avšak teraz sa vracia do Fortuna ligy. "Pamätám si vzájomný súboj z jari, kedy vyhrala Žilina v Podbrezovej 2:0. Chcú hrať futbal, kombinovať, čo vyhovuje každému hráčovi. Je tu viacero kvalitných obrancov, od ktorých sa môžem veľa naučiť. Určite však chcem zbierať minúty, štarty v najvyššej súťaži, ktorá je najkvalitnejšia. Najviac sa dokážem zlepšiť v ťažkých zápasoch, preto by som ich chcel odohrať čo najviac" doplnil Kiwior.

Športový manažér Karol Belaník ozrejmil, že Žilinčania sledovali mladého Poliaka už dlhšie. "O Kubovi Kiwiorovi sme mali informácie už dávnejšie. Už počas jeho pôsobenia v Anderlechte sme na neho dostali tipy, že môže byť do budúcna zaujímavým hráčom. Prestupom do Podbrezovej sme ho sledovali ešte podrobnejšie. Ide o mladého ľavonohého stopéra, ktorý vie byť v osobných súbojoch agresívny. Takýto typ hráča, ktorý by zároveň vedel zdynamizovať našu rozohrávku, sme hľadali do budúcnosti," prezradil pre klubový web Belaník.

Žilinu presvedčil aj v rámci druholigových zápolení. "Sledovali sme aj jeho posledné stretnutia v zápasoch II. ligy a rozhodli sme teda, že ho podpíšeme. Určite aj on vníma naše konkurenčné prostredie, no pozeráme sa aj do budúcnosti, keďže na svoj vek už má skúsenosti s mužským futbalom. Záleží iba na ňom, ako rýchlo sa dokáže zorientovať, adaptovať," dodal Belaník.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: FK Železiarne Podbrezová

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

HOKEJ.sk