ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Trnava s ďalšou posilou, prichádza zo Žiliny
zdroj: spartak.sk

Trnava s ďalšou posilou, prichádza zo Žiliny

Ani napriek vypadnutiu z pohárovej Európy v Spartaku Trnava neprestávajú s posilňovaním kádra. Najnovším prírastkom je talentovaný slovenský stredopoliar Martin Gamboš. Dvadsaťjedenročný mládežnícky reprezentant prichádza do slovenského Rímu na ročné hosťovanie s následnou opciou na prestup.

Gamboš je odchovancom Žiliny, ešte v mladom veku však odišiel do Nemecka, kde strávil šesť rokov. Najprv pôsobil v Regensburgu, následne v mládežníckych tímoch TSV Mníchov 1860. Minulý rok sa vrátil domov, ostatnú sezónu strávil pod Dubňom. Zaujímavosťou je, že pred posledným vzájomným zápasom Trnavy proti Žiline si prebral trofej za Gól mesiaca, vďaka utešenej strele do siete Slovana Bratislava. Trénerovi Cheuovi bude k dispozícii už na nedeľňajší ligový súboj proti Nitre.

„Pre Trnavu som sa rozhodol už dávnejšie. Je to skvelý klub, hrá dobrý, kombinačný futbal a na zápasoch panuje vynikajúca atmosféra. Aj mesto je pekné a mne v tejto chvíli nič viac nechýba,“ vyhlásil pre klubový web Martin Gamboš, ktorého cieľom je presadiť sa do zostavy: „Je tu veľa výborných futbalistov, všetci chcú hrať a viem, že o miesto sa musím pobiť. Urobím všetko pre to, aby som bol pre tím prínosom. Užil som si včerajší výborný zápas proti Plovdivu. Spartak vo vysokom tempe prepínal z ofenzívy do defenzívy a tak sa dnes hrá moderný futbal. Bez toho to nejde a takýto futbal sa musí fanúšikom páčiť.“

Martin Gamboš (MŠK Žilina)
Martin Gamboš nedostával v Žiline dostatok priestoru (foto: MŠK Žilina)

„Veľmi sa teším z príchodu mladého, talentovaného a navyše slovenského hráča. Verím, že Martin sa čoskoro v tíme aklimatizuje, zabojuje o post v základnej jedenástke a z hosťovania s opciou sa stane trvalý prestup. Všetko má však vo svojich rukách. Prajem mu veľa športového šťastia a aby sa v Trnave cítil ako doma,“ poznamenal na adresu najčerstvejšej akvizície „andelov“ športový riaditeľ klubu Andrej Kostolanský.

Žilinčania vyšli mladému hráčovi v ústrety, keďže aktuálne dostával Gamboš šancu iba v druholigovej rezerve. „Vzhľadom na situáciu, ktorá vznikla v stredovej formácii nášho mužstva, kde je aktuálne pretlak kvalitných hráčov, sme cítili na Martinovi, že by chcel hrávať pravidelnejšie. Navyše sme posilnili tento post aj Jakubom Paurom a v najbližšom období by sa mal vrátiť do zostavy Ivan Diaz a veríme aj v skorý návrat Enisa Fazlagića. Hľadali sme teda riešenie, kde by bol Maťo herne viac vyťažený. Prišla možnosť z Trnavy, po vzájomnej komunikácii sme sa rozhodli ho uvoľniť na hosťovanie s tým, že Trnava má opciu na prestup. Uvidíme však, ako sa bude Martinova situácia vyvíjať. Maťovi každopádne prajeme, aby sa mu v novom klube darilo, mal väčšiu minutáž ako momentálne u nás a aby naplnil očakávania predstaviteľov Spartaka. Želáme mu veľa šťastia," cituje žilinský web slová športového manažéra "šošonov" Karola Belaníka.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk