ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Sládek znovu mení klub, radosť z futbalu bude hľadať v Častkovciach
zdroj: Jozef Bedej

Sládek znovu mení klub, radosť z futbalu bude hľadať v Častkovciach

Kedysi strieľal za Myjavu gól za gólom, v najvyššej súťaži patril medzi najlepších strelcov, o jeho služby zaplatil nemalé peniaze belgický KV Oostende. Dnes sa čerstvo tridsaťročný zakončovateľ pohybuje iba v nižších slovenských súťažiach.

Okrem necelej sezóny v Belgicku strávil Sládek určitú dobu aj v poľskom tíme Podbeskidzie. Začiatkom roka 2019 sa vrátil na Slovensko a prišiel pomôcť druholigovej Odeve Lipany. Podľa vlastných slov chcel tímu pomôcť a nájsť stratenú radosť z futbalu. Keď bolo isté, že klub vypadne do tretej ligy, Sládek v rozhovore pre portál ProFutbal.sk priznal, že pokračovať v drese klubu v nižšej súťaži si nevie predstaviť. Lákal ho prestup do zahraničia, priznal kontakty s poľskými klubmi.

Začiatkom augusta ho však nečakane ohlásil ako novú posilu klub OK Častkovce. Predstavil ho prostredníctvom príspevku na sociálnej sieti Facebook. Na tímovej fotografii, ktorú klub na sociálnu sieť zavesil v stredu, zatiaľ bývalý prvoligový zakončovateľ chýba. Mužstvo zo štvrtej ligy vyradilo v tohtoročnej edícii Slovenského pohára v 1. kole práve Myjavu a v ďalšej fáze ho čakajú Trenčianske Stankovce. Ligovú súťaž odštartujú v sobotu 3. augusta doma proti Prečínu, v lige nechýbajú Trebatice, Blava 1928, Slovan Hlohovec, Gbely, Kvašov, Vrbové či Prievidza.

Slovenský útočník je odchovancom českého Slovácka, cez Vítkovice sa dostal do Myjavy v júli 2010. Klubu pomohol v najvyššej súťaži, po troch rokoch smeroval do Belgicka. Neskôr obliekal aj dres Trnavy či Zlatých Moraviec, medzitým pôsobil v poľskom Podbeskidzie Bielsko Biala.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: 4. liga ZsFZ Sever

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk