ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Kozákov šesťbodový víkend, radí sa aj s otcom
zdroj: TASR

Kozákov šesťbodový víkend, radí sa aj s otcom

Do sezóny vstupoval ako tréner nováčika druhej ligy, no nečakane sa ocitol na dvoch lavičkách zároveň. Ján Kozák ml. je oficiálne stále hlavným kormidelníkom rezervy Slovana Bratislava, no tiež dočasným koučom prvoligového „áčka“. S oboma tímami v sobotu a v nedeľu zabral naplno. Šesťbodový víkend si vychutnal.

Už v stredajšom zápase druhého predkola Európskej ligy proti Feronikeli sedel Kozák ml. na lavičke „belasých“, no mužstvo vtedy ešte pripravoval Vladimir Radenkovič. Po jeho odvolaní bol prípravou A-tímu poverený práve syn bývalého reprezentačného kormidelníka. Ostrý debut mu vyšiel na výbornú, Slovan v sobotu zdolal Michalovce rozdielom triedy 3:0. 

„Bolo to iné než v súboji s Feronikeli. Vtedy som pred zápasom absolvoval s tímom dva tréningy, ktoré však boli pod vedením bývalého trénera. Teraz som už mal prípravu na zápas plne vo svojich rukách. Nejdem ale robiť zo seba nejakého zázračného trénera, v priebehu dvoch dní nemáte veľa času na nejaké zmeny. Ale snažil som sa do chalanov dostať, aby hrali viac srdcom, spolu s kolegami sme im ukázali aj nejaké videá. Verím, že ste videli, že sme urobili malý krok vpred,“ rozhovoril sa na pozápasovej tlačovej konferencii rodák z Košíc, jeho slová citoval klubový web.

Slovan Bratislava radosť
Slovan si pod vedením Kozáka ml. poľahky poradil s Michalovcami (foto: TASR)

Napriek tomu, že práca sa na neho odrazu doslova zosypala a musí sa venovať dvom tímom naraz, nesťažuje sa. Práve naopak. „Pre mňa je obrovská česť, že môžem viesť Slovan. Trénujem síce nejaké štyri roky, ale to bolo v druhej, prípadne tretej lige. Čiže túto príležitosť som si nemohol nechať ujsť. Je to pre mňa radosť. Teším sa na každý tréning, na každú analýzu a obrovsky som sa tešil na zápas s Michalovcami,“ priznal Kozák ml., ktorý má za sebou hektický týždeň: „Najmä piatok bol veľmi hektický. Už som mal plne na starosti tréningový proces, zároveň sme pripravovali plán na ďalší týždeň i cestu a program v Prištine. Do toho tu bol dôležitý zápas s Michalovcami a v nedeľu dopoludnia duel juniorky so Skalicou. Ale robím prácu, ktorá ma baví, a užívam si to. Je veľa trénerov, ktorí na Slovensku nemajú prácu, a ja mám teraz hneď dve mužstvá.“

Zápas s rezervou mu vyšiel ešte lepšie, v nedeľu dopoludnia Slovan B prekvapujúco vysoko zdolal Skalicu 4:0. Právom sa tak začínajú ozývať hlasy, že vedenie klubu by mohlo prestať s hľadaním nového trénera a šancu pri prvom mužstve by mal dostať práve Kozák ml., ktorý sa o svojej práci dôverne zhovára i so svojím otcom. „Bol by som hlupák, ak by som nevyužil otcove skúsenosti. Pred zápasom proti Michalovciam sme si zavolali. Otec toho zažil veľa, ako tréner určite viac než ja a niekedy vám takýto človek dá nejaké myšlienky a podnety, na ktoré by som možno sám prišiel neskôr a možno by som urobil nejaké chyby. Rozhovormi s otcom môžem týmto chybám predísť,“ uvedomuje si ešte stále len 39-ročný tréner.

Ján Kozák mladší, Vasil Božikov (Slovan Bratislava)
Rodák z Košíc bude v najbližších dňoch "bojovať" o to, aby zotrval na lavičke prvého tímu "belasých" (foto: TASR)

Slovanisti v pondelok odleteli do Prištiny, kde ich v utorok podvečer čaká odveta 2. predkola Európskej ligy proti KF Feronikeli. Domáci zápas „belasí“ vyhrali 2:1. Cieľom je jednoznačne postup. Aj preto niektorí hráči, na čele s útočníkom Andražom Šporarom, v sobotu dostali voľno. „Nič sme nepodcenili. Snažili sme sa vybrať do zostavy najmä tých hráčov, ktorí boli stopercentne zdraví. Aj striedania sme ladili trochu smerom k utorku, výsledok tomu nahrával. Vieme, čo nás v Prištine čaká – fanatickí fanúšikovia a hráči, ktorí budú bojovať do posledného dychu. Našou úlohou je teraz všetko zanalyzovať a dobre pripraviť hráčov, aby odveta dopadla podľa našich predstáv,“ uzavrel zatiaľ stále iba dočasný tréner bratislavského Slovana.

foto: “Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ, fotografií a záznamov zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona.”

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava B

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

HOKEJ.sk