ProFutbal.sk ProFutbal.sk

FOTO: Víťazný vstup Tatrana do tretej ligy, Kolbas: Chceme Prešov vrátiť tam, kam patrí
zdroj: jäzva

FOTO: Víťazný vstup Tatrana do tretej ligy, Kolbas: Chceme Prešov vrátiť tam, kam patrí

Hoci do Kalše pricestovali len s troma náhradníkmi a využili z nich iba jedného, domov si odniesli plný počet bodov. Futbalisti Tatrana Prešov majú za sebou premiéru v III. lige Východ. Rovnako tak ich súper, minulosezónny štvrtoligista TJ Mladosť Kalša. Šarišania pod vedením nového trénera Petra Petráša a so značne obmeneným kádrom vyhrali rozdielom triedy 3:0.

Petráš je garanciou serióznosti

Domáci vstúpili do zápasu nebojácne, výrazne ich však schladil gól Dávida Ivaneckého už v 13. minúte. Ešte len osemnásťročný mladík zvyšoval v 35. minúte na 2:0 a výrazne nasmeroval Tatran za úspešným štartom v tretej lige. „Myslím si, že sme boli lepšie kondične pripravení, lepšie sme na tom boli aj po technickej stránke. Mali sme aj trochu šťastia, vyšli nám niektoré situácie, zatiaľ čo domácim nie. S prvým zápasom môžeme byť spokojní, samozrejme, potrebujeme sa ešte viac zohrať. Prešov rozhodne patrí vyššie, verím, že v tejto sezóne budeme hrať o popredné priečky,“ zaželal si dvojgólový hrdina duelu.

Na konečných 3:0 pečatil sedem minút po zmene strán skúsený stredopoliar Ľubomír Ivanko Macej. Práve on by mal spolu s ďalším matadorom Jaroslavom Kolbasom v Prešove tvrdiť muziku. „Nebol to ľahký zápas, domáci na nás v úvode vybehli, my sme sa vlastnými chybami dostali pod tlak. Od prvého gólu sme však už diktovali tempo, držali sme loptu v moci. Strelili sme tri góly, škoda, že sme ešte ďalšie akcie nedotiahli do zdarného konca. Zaslúžene sme vyhrali,“ zhodnotil 34-ročný Kolbas.

Prešov hráči (Helder Mendes Rodrigues)
Prešovčania pricestovali na úvodný zápas len s troma náhradníkmi. Káder sa stále skladá (foto: jäzva)

Bývalý dvojnásobný reprezentant v lete po veľkých zmenách nečakane skončil v Slavoji Trebišov, kde bol kapitánom. Len pár dní pred štartom treťoligového ročníka sa dohodol s Prešovom, kde pôsobil už v rokoch 2011 až 2013. „Stále sa zohrávame, káder bol poskladaný pomerne narýchlo, niektorí hráči ešte neboli voľní na tento zápas. Myslím si, že Peter Petráš, s ktorým som kedysi hrával, je garanciou serióznosti,“ vyzdvihol Kolbas, ktorý netají vysoké ambície: „Prešov je futbalové mesto a zaslúži si vyššiu súťaž. Minimálne aspoň tú druhú ligu. Káder je mladý, stále sa dáva dokopy, takže ťažko dnes hovoriť o konkrétnych cieľoch. Verím však, že časom pribudnú aj ďalší skúsenejší hráči a postupne spolu vrátime Prešov tam, kam patrí.“

Nováčik sa chce vyhnúť záchranárskym prácam

Štadión v Kašli v nedeľu praskal vo švíkoch. Duel proti najstaršiemu slovenskému futbalovému klubu sledovalo podľa oficiálnych údajov 500 divákov, pokojne ich však mohlo byť aj viac. Atmosféra i výkon domáceho mužstva naplnil očakávania, sklamanie priniesol len výsledok. „Prišiel k nám kvalitný súper, škoda, že sa nám nepodarilo aspoň skórovať. Šance sme na to mali. Naopak, Prešov zo štyroch príležitostí tri premenil. Výsledok je pre nás krutý, ale nemáme sa za čo hanbiť. Chlapci si siahli na dno svojich síl. Nerobíme z prehry tragédiu, pred nami je veľa zápasov. Verím, že toto mužstvo môže skončiť do desiateho miesta v tabuľke,“ vyhlásil tréner Ľubomír Maďarik.

TJ Mladosť Kalša
V Kalši veria, že v premiérovej sezóne III. ligy Východ nebudú musieť hrať o záchranu (foto: jäzva)

Aj Kalša sa pred štartom súťaže posilnila, v jej kádri nájdeme brankára Stanislava Pellu či dlhoročnú oporu košickej Lokomotívy Dušana Koleka. Skúsenosti dodávajú útočník Róbert Zeher, Štefan Majerník či kapitán Peter Krakovský. „Ako nováčik máme naozaj ťažký štart, po Prešove nás preveria Vranov a Humenné. Úprimne, myslím si, že toto nie sú súperi, s ktorými sa môžeme porovnávať. Až po tom treťom kole prídu na rad súperi, s ktorými určite budeme chcieť bodovať a nad ktorými budeme chcieť aj vyhrávať. Radi by sme sa držali v strede tabuľky,“ pridal svoj názor 28-ročný univerzál Kolek, ktorý mal po nešťastnom konci v Lokomotíve na stole viacero ponúk: „Mal som možnosť zostať v druhej lige, no z osobného hľadiska mi bola Kalša najbližšie. Sú tu seriózni ľudia, perfektný kolektív. Stretla sa partia veľmi dobrých ľudí. Vzťahy medzi ľuďmi v dedine i v kabíne sú rodinné, môžeme sa spoľahnúť jeden na druhého."

TJ Mladosť Kalša - 1. FC Tatran Prešov (nedeľa, 28. júl 2019) (32 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z klubu: 1. FC Tatran Prešov

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 3. liga Východ

Pozri viac

HOKEJ.sk