ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Petráš skladá v Prešove nový tím, na lane má bývalého reprezentanta
zdroj: 1fctatran.sk

Petráš skladá v Prešove nový tím, na lane má bývalého reprezentanta

S nevyslovenými cieľmi a výrazne pozmeneným kádrom vstúpi v nedeľu do novej sezóny Tatran Prešov. Najstarší slovenský futbalový klub bude pôsobiť len v III. lige Východ. V úvodnom kole pocestuje do Kalše.

V metropole Šariša nastalo po vypadnutí z druhej ligy množstvo zmien. Na lavičku A-tímu si sadol jeho bývalý hráč Peter Petráš, ktorý sa zároveň stal aj športovým riaditeľom. Hráčov tak nielen trénuje, ale aj zháňa. V príprave sa novotvoriacemu sa mužstvu relatívne darilo, ani raz neprehralo. V Stropkove zeleno-bieli vyhrali 2:1, s Liptovským Hrádkom remizovali 2:2, vo Svidníku zvíťazili 3:1 a v Spišskej Novej Vsi sa duel skončil bez gólov. 

„V tréningoch sme sa zamerali na prípravné cvičenia, na kondíciu, keďže chlapci neboli extra dobre pripravení. Na tom sme pracovali, aby tréningy boli krátke, intenzívne, aby sme sa dobre pripravili na začiatok sezóny. Väčšinou to bolo riešené malými hrami, aby si hráči zvykali, že tretia liga bude kontaktná,“ priblížil pre klubový web priebeh prípravy Peter Petráš, ktorý si v kádri ponechal osem hráčov z minulej sezóny (Lukáš Šimko, Timotej Maguľak, Norbert Grejták, Patrik Dziak, Michal Kraľovič, Patrik Lukáč, Milan Vinclér a Oliver Špilár, ktorý je ale dlhodobo zranený).

Výraznou posilou je 26-ročný stredopoliar Ľubomír Ivanko-Macej, naposledy pôsobiaci v košickej Lokomotíve. „V tíme je aj Slovák Vincent Kopín prichádzajúci z rakúskeho Schwechatu, Goncharevich z Bardejova a Helder Rodriguez, ten bol naposledy v Raslaviciach. Skúšam aj tieto varianty, lebo na výber veľmi nemám a je ťažké dostať hráčov do tretej ligy,“ ozrejmil Petráš a jedným dychom dodal, že na príchode ďalších posíl sa pracuje. V hre je i niekdajší dvojnásobný slovenský reprezentant, exkapitán Slavoja Trebišov: „V riešení je skúsený Jaroslav Kolbas, ktorý hrával prvú ligu v Košiciach aj v Tatrane Prešov.“

Okrem Kolbasa má 40-ročný rodák z Vinohradov nad Váhom na lane i Kristiána Hirku (Lipany), Richarda Theisza a Petra Lupča (Žilina). Šancu dostanú i talentovaní mladíci z prešovskej liahne. „Priestor dostanú Dávid Ivanecký, Samuel Gladiš, Oliver Mihalík. Snažíme sa vyskladať tím tak, aby v ňom boli skúsenosti, aj mladícka dravosť. Máme ešte možnosti. Niekto ďalší možno príde, niektorí možno odídu. Riešime, čo sa dá. Potrebujeme sem dotiahnuť skúsených hráčov, pracujeme na tom. Dúfam, že sa to podarí, a že do nedele vyskladám tím tak, aby to bolo herne a výsledkovo v poriadku,“ zaželal si Petráš.

Kolbas, Ivanko Macej
Jednou z posíl Tatrana Prešov je stredopoliar Ľubomír Ivanko-Macej (v modrom), Šarišania majú na lane aj exkapitána Trebišova Jaroslav Kolbasa (vľavo) (foto: fclokomotiva.sk)

Hoci slávna história velí Tatranu bojovať o čo najskorší návrat do celoštátnej súťaže, ambície klubu zatiaľ známe nie sú. Nový stánok sa v Prešove stále nestavia, tretiu ligu ale klub môže hrať i na starom polozbúranom štadióne. Najbližšie si však na ňom zahrá až 10. augusta v rámci 4. kola, úvodné tri zápasy totiž odohrá na ihriskách súperov. Známa značka postupne zavíta do Kalše, Giraltoviec a Vranova nad Topľou.

„Som maximalista, chcem vyhrávať každý zápas, aj keď to nebude jednoduché. Nemôžem povedať, že ideme suverénne na postup. Budeme sa snažiť hrať dobrý futbal a uvidíme, ako to vypáli. Prvé tri zápasy hráme vonku, pre mladých chlapcov to bude niečo nové. Verím, že sa s tým popasujú a budeme mať úspešný štart a aj sezóna bude úspešná,“ dodal bývalý deväťnásobný slovenský reprezentant, ktorý od svojich hráčov bude vyžadovať maximálne nasadenie: „Verím, že hráči mi po zápase padnú na zem od únavy. To bude pre mňa zadosťučinenie, že urobili všetko preto, aby sme zápas zvládli a dotiahli ho do úspešného konca.“

Odporúčame

Najnovšie z klubu: 1. FC Tatran Prešov

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 3. liga Východ

Pozri viac

HOKEJ.sk