ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Potvrdené. Ján Ďurica sa vracia do Petržalky, čaká ho nová rola
zdroj: fcpetrzalka.sk

Potvrdené. Ján Ďurica sa vracia do Petržalky, čaká ho nová rola

V Artmedii Petržalka začínal, keď mal 22 rokov a bol z neho obranca s veľkým potenciálom. Ján Ďurica sa po viac než trinástich rokoch vracia do klubu, ktorý ho futbalovo posunul do sveta. V druholigovom FC Petržalka ho čaká nová misia - bude asistentom trénera Jozefa Dojčana a vôbec prvý raz si vyskúša túto funkciu.

"Čaká ma niečo nové. Nebolo ľahké dať definitívnu bodku za futbalovou kariérou a prejsť z pozície hráča na trénerskú lavičku. Pre mňa je to tak trochu skúška, uvidím či v budúcnosti pôjdem práve touto cestou. V Petržalke som dostal priestor, za čo som vedeniu klubu vďačný, som tu a teším sa na novú výzvu," vyjadril sa 37-ročný Ďurica vo štvrtok pre oficiálny web klubu. Zodpovedal tým rovno aj na otázku, kam povedú jeho hráčske kroky - do dôchodku.

Rodák z Dunajskej Stredy si ešte počas uplynulej sezóny obliekal dres Dukly Praha a očakávalo sa, že svoju hráčsku kariéru si ešte predĺži. Nestalo sa. Teraz ho čaká nová výzva. Prvýkrát nebude so spoluhráčmi behať na ihrisku, hoci túto možnosť úplne nevylúčil. "Všetko je otvorené. Prichádza niečo nové, chcem sa tak trochu nájsť. Dostal som od vedenia klubu priestor zoznámiť sa s prácou trénera, ak ma to chytí, dám do toho všetko. Čo bude neskôr, ukáže budúcnosť. Našiel som tu výbornú partiu, hráči sú pracovití, je tu skvelý trénerský tím. Cítim sa tu veľmi dobre, myslím si, že mám čo odovzdať, rád sa podelím o dlhoročné nadobudnuté skúsenosti, učiť sa však budem aj ja," dodal ku svojmu novému angažmánu Ďurica.

Bývalý reprezentant SR (2004-2017, 91 zápasov, 4 góly) a účastník MS 2010 v JAR si stále živo pamätá na pôsobenie v petržalskom klube, s ktorým v ročníku 2004/2005 vyhral najvyššiu slovenskú súťaž. Ešte o sezónu skôr s ním triumfoval aj v Slovenskom pohári. V posledných rokoch pre známe dôvody nastal pád futbalovej Petržalky do nižších súťaží. "Spomienky sú to krásne, mrzí ma len, kam sa potom, po toľkých úspechoch, klub dostal. Som rád, že to najhoršie má za sebou, prečkal ťažké časy a dnes si razí cestu na svoje miesto. Je pravda, že vrcholom mojej kariéry bola reprezentácia, ale nezabúdam ani na Petržalku. Tento klub ma dostal do veľkého futbalu a aj preto zostanú moje spomienky na toto obdobie tak živé a pekné," zaspomínal si bývalý hráč Lokomotivu Moskva, Hannoveru 96 či Trabzonsporu.

"Aktuálne bude v tejto sezóne tvoriť trénerský tandem s Jozefom Dojčanom, debatovali sme však aj o širšej perspektíve. V blízkej budúcnosti je v hre aj jeho pôsobenie v štruktúrach klubu," povedal k Ďuricovmu angažmánu prezident FC Petržalka Marek Mojto.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: FC Petržalka

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

HOKEJ.sk