ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Doposiaľ najlukratívnejšia ponuka. Dúbravku láka francúzsky majster
zdroj: Jozef Bedej

Doposiaľ najlukratívnejšia ponuka. Dúbravku láka francúzsky majster

Situácia ohľadom možného odchodu Martina Dúbravku z Newcastlu United sa čoraz viac zamotáva. Záujem o služby reprezentačného gólmana Slovenska z iných klubov je neustále väčší. Iba pár dní dozadu informoval Daily Mail o interese Aston Villy, Tottenhamu Hotspur či monackého AS.

Tridsaťročný futbalový gólman však podľa posledných informácií dostal doposiaľ zrejme najlukratívnejšíu ponuku. V nasledujúcej sezóne by sa mohol postaviť medzi tri žrde francúzskeho majstra Paríža St. Germain. Informuje o tom známy nemecký športový web kicker.de. Šampión Ligue 1 zaostril na odchovanca Žiliny hneď z niekoľkých dôvodov.

Brankárska jednotka klubu Kevin Trapp by mal totiž zotrvať v Eintrachte Frankfurt. Tam strávil uplynulý ročník na hosťovaní, nemeckí "orli" by si ho však radi ponechali vo svojich štruktúrach, keďže im okrem iného pomohol aj k prieniku do semifinále Európskej ligy. PSG navyše prišiel o Gianluigiho Buffona, ktorý sa po ročnej anabáze pod Eiffelovou vežou rozhodol pre návrat do Juventusu Turín. Francúzsky hegemón potrebuje preto ďalšie veľké meno k Alphonseovi Areolovi, ktorý sa zatiaľ javí ako brankárska jednotka klubu pre ročník 2019/2020.

Pre Parížanov je preto angažovanie Martina Dúbravku jednou z najprijateľnejších možností. "Heco" je od roku 2018 súčasťou "The Magpies" a v rámci Premier League patrí medzi najlepších gólmanov. Počas ostatnej sezóny si až v jedenástich prípadoch udržal čisté konto. Jeho trhová hodnota sa navyše podľa webu transfermarkt.com pohybuje na hranici sedem miliónov eur, čo je pre PSG, doslova, almužna. Anglické médiá čoraz častejšie píšu o nespokojnosti Dúbravku s odchodom trénera Rafaela Beníteza a potrebe nového angažmánu.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Paris SG

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Francúzsko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk