ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Hoeness nebude kandidovať na post prezidenta Bayernu
zdroj: TASR/AP

Hoeness nebude kandidovať na post prezidenta Bayernu

Štyridsaťročná éra v Bayerne Mníchov pod vedením Uliho Hoenessa sa chýli ku koncu. Šesťdesiatsedemročný futbalový funkcionár sa podľa tvrdenia nemeckého periodika Bild už v novembri nebude uchádzať o post prezidenta bavorského klubu a odíde aj z vedenia dozornej rady.

"Z našej strany to komentovať nebudeme," citovala agentúra DPA stručnú reakciu mediálneho riaditeľa FCB Stefana Mennericha.   

Hoeness až do roku 1979 za Bayern hral a po predčasnom konci kariéry pre problémy s kolenom sa stal jeho manažérom. V roku 2009 sa ujal prezidentského postu v klube. Ten ale v roku 2014 musel opustiť po tom, ako ho odsúdili do väzenia za daňové úniky. Po prepustení sa do funkcie na jeseň 2016 vrátil a od roku 2017 sa stal opäť predsedom dozornej rady.      

Ako hráč sa Hoeness stal majstrom sveta aj Európy, získal tri nemecké ligové tituly a trikrát vyhral Európsky pohár majstrov (EPM). Z Bayernu vybudoval európsku klubovú veľmoc a najúspešnejší nemecký klub. V čase jeho pôsobenia Bavori získali 23 z celkových 29 majstrovských titulov v lige a dvakrát vyhrali Ligu majstrov. Mužstvo je momentálne v USA na prípravnom turné.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Bayern München

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Nemecko

Pozri viac

HOKEJ.sk