Šesták na úvod Slovnaft Cupu s hetrikom, jeden zápas nedohrali
zdroj: foto: TASR

Výraznou mierou do programu úvodného kola 51. ročníka Slovnaft Cup-u prehovorilo počasie. Na východnom Slovensku v čase zápasov zúrila búrka, jeden duel dokonca nedohrali. Uplynulý víkend bolo na programe 24 zápasov.

Najväčší debakel sa zrodil v Sačurove, kde favorizovaný treťoligista z Vranova nad Topľou vyhral vysoko 10:0. Poľahky vyhrala i Demjata nad Finticami, k výsledku 8:1 dopomohol hetrikom i bývalý slovenský reprezentant Stanislav Šesták, tri góly zaznamenal aj jeho spoluhráč Damián Kendra. V ďalšom kole si Šesták a spol. zahrajú opäť doma, kde vyzvú Šarišské Michaľany.

Až tri zápasy sa cez víkend rozhodovali v penaltovom rozstrele, ktorý nasleduje automaticky po remíze v riadnom hracom čase. Niektoré stretnutia sa kvôli silným dažďom a búrkam začali s oneskorením, duel medzi Stakčínom a Belou nad Cirochou sa dokonca nedohral. Prerušili ho v 68. minúte za priebežného stavu 1:1, dohrávať sa bude v nedeľu 28. júla. Naša redakcia navštívila zápas medzi Čečejovcami a Ťahanovcami, v ktorom hostia zvíťazili poľahky 6:2. Aj tento duel bol v prvom polčase kvôli nepriazni počasia prerušený.

Ďalšie zápasy 1. kola Slovnaft Cup-u sa odohrajú počas najbližších dvoch víkendov. „Fortunaligisti a druholigisti sú do Slovnaft Cupu nasadení až od 2. kola. Spolu sa do tohto ročníka pohára prihlásilo 230 mužstiev. Oproti minulej sezóne sa teraz nehralo predkolo, ale odštartovali sme prvým kolom,“ priblížil pre futbalsfz.sk vedúci oddelenia riadenia súťaží Miroslav Richtárik, ktorý tiež prezradil, že rovnako ako pred rokom, i tentoraz sa kluby v počiatočnej fáze súťaže môžu tešiť na nové lopty.

Pri pohľade na žreb už poznáme niektoré dvojice 2. kola národného pohára. Senica vycestuje do Rohožníka, obhajca trofeje Spartak Trnava do Bánovej, Michalovce sa predstavia v Krásnohorskom Podhradí a Žilina už po tretíkrát v Lipanoch.