ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Na Tehelné pole zavíta klub z Kosova. Slovan s odkazom pre svojich fanúšikov
zdroj: TASR

Na Tehelné pole zavíta klub z Kosova. Slovan s odkazom pre svojich fanúšikov

Už v stredu odohrá bratislavský Slovan ďalší zápas v pohárovej Európe. Po hanebnom vypadnutí z Ligy majstrov sa pokúsi napraviť si chuť v Európskej lige. V druhom predkole sa „belasým“ do cesty postaví kosovský KF Feronikeli.

Ako je známe, medzi Kosovom a Srbskom panuje obrovské napätie. Slovan má vo svojom kádri dvojicu srbských futbalistov Dejana Dražića a Aleksandara Čavrića, ktorých štart v odvete na pôde súpera je viac než otázny. Na lavičke navyše aktuálne sedí dočasný tréner Vladimir Radenkovič práve zo Srbska. Kluby z Kosova sú často aj terčom fanúšikovských skupín po celej Európe, čo UEFA pozorne monitoruje. 

Uvedomuje si to aj vedenie úradujúceho slovenského majstra, ktoré sa chce vyhnúť prípadnej finančnej pokute alebo zavretiu štadióna. Slovan preto na svojom webe uverejnil výzvu k fanúšikom v súvislosti so zápasom s KF Feronikeli.

„ŠK Slovan Bratislava sa obracia na všetkých fanúšikov s mimoriadne dôležitou výzvou a zároveň obrovskou prosbou k zápasu kvalifikácie Európskej ligy s KF Feronikeli. Vyzývame a prosíme všetkých priaznivcov Slovana, ktorí prídu v stredu na Tehelné pole, aby sa na štadióne zdržali akýchkoľvek prejavov súvisiacich s politickou situáciou týkajúcou sa nášho súpera. Zástupcovia UEFA nás dôrazne upozornili na to, že prípadné politické prejavy budú tvrdo a nekompromisne trestať v neprospech nášho klubu a fanúšikov. V praxi to znamená, že ak by takáto situácia aj napriek našej výzve a prosbe nastala, klub by mohol dostať nielen vysokú finančnú pokutu, ale aj oveľa bolestivejší trest v podobe uzavretia celého štadióna na ďalší európsky zápas,“ varuje klub na svojej oficiálnej stránke s dôvetkom, že podobná sankcia by bola trestom pre celý klub a predovšetkým pre fanúšikov.

„Vopred veľmi pekne ďakujeme všetkým fanúšikom za rešpektovanie tejto výzvy a prosby zároveň,“ dodávajú vo vyhlásení predstavitelia Slovana.

Úvodný zápas 2. predkola Európskej ligy medzi Slovanom a Feronikeli je na programe v stredu 24. júla o 18.00 h na Tehelnom poli. Zostáva veriť, že priaznivci „belasých“ sa i tentoraz, podobne ako v súbojoch so Sutjeskou Nikšić, budú prezentovať slušne, a že namiesto súperovho tímu sa budú koncentrovať na povzbudzovanie svojho klubu. Slovan to totiž po spackanom vstupe do Európy totiž potrebuje viac než soľ.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Anglicko

Pozri viac

HOKEJ.sk