ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Erik Sabo opäť v čierno-červenom drese, vzdialil sa však od reprezentácie
zdroj: facebook/Fatih Karagümrük SK

Erik Sabo opäť v čierno-červenom drese, vzdialil sa však od reprezentácie

Slovenský stredopoliar Erik Sabo ukončil svoje trojročné pôsobenie v Izreaeli a zmenil dres. Odchovanec Spartaka Trnava sa opäť po rokoch odeje do dresu čierno-červenej farby, nebude to však v jeho materskom pôsobisku, ale v klube Fatih Karagümrük v druhej tureckej lige.

Dvadsaťsedemročný stredopoliar opustil slovenskú súťaž v lete 2015, po roku v gréckom PAOK Solún odišiel na dlhodobé hosťovanie do Izraela. Dva roky obliekal dres Beitaru Jeruzalem, poslednú sezónu strávil v Hapoeli Beer Sheva. V drese prvoligového mužstva nastúpil na 24 zápasov a pripísal si jeden gól a asistenciu. S mužstvom napokon skončil na bronzovej priečke v Ligat ha'Al a v tejto sezóne klub brázdi cestu pohárovou Európu. V prvom predkole vyradil albánsky tím Laci, v ďalšej fáze ho čaká Kairat Almaty z Kazachstanu. Rodák zo Šúroviec už na súpiske mužstva nefiguroval.

Člen širšej nominácie slovenskej reprezentácie napokon zmenil klub i súťaž a prestúpil do SK Fatih Karagümrük. Turecký druholigista sa rozhodol skvalitniť káder po postupe z tretej najvyššej súťaže, od Slováka si sľubuje skvalitnenie stredu poľa. Sabo sa tak na určitý čas zrejme stratí zo zorného uhla trénera slovenského národného tímu Pavla Hapala. V novom pôsobisku podpísal dvojročný kontrakt. Prestupová suma sa odhaduje na úrovni 800-tisíc eur.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Turecko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Prestupy a špekulácie

Pozri viac

HOKEJ.sk