ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Získa po trinástich rokoch Zlatú loptu obranca? Van Dijk: Bol by to splnený sen
zdroj: TASR/AP

Získa po trinástich rokoch Zlatú loptu obranca? Van Dijk: Bol by to splnený sen

Virgil van Dijk má za sebou špeciálnu sezónu. S Liverpoolom triumfoval v Lige majstrov a podľa odborníkov je horúcim kandidátom na zisk Zlatej lopty. Sám priznáva, že mu to lichotí, jedným dychom ale dodáva, že jeho hlavným cieľom je tímový úspech.

Najdrahší obranca histórie sa za ostatné dva roky v Liverpoole vypracoval na jedného z najlepších futbalistov planéty. Nečudo, že je spolu s Lionelom Messim z Barcelony a s tímovým kolegom brankárom Alissonom Beckerom považovaný za favorita na zisk prestížneho individuálneho ocenenia. Ak by van Dijk naozal získal Zlatú loptu, stal by sa prvým obrancom s touto trofejou od roku 2006, kedy ju dostal kapitán vtedajších majstrov sveta, Talian Fabio Cannavaro.

„Keď o tom ľudia neustále rozprávajú, nemôžete tvrdiť, že to s vami nič nerobí,“ priznal Hráč roka v anglickej Premier League pre Sky Sports, no skromne dodal: „Je to však vec, na ktorú nemáme žiadny vplyv. V tejto chvíli nemôžem nič zmeniť, preto sa sústredím na to, aby som sa pred novou sezónou dostal do formy a udržal sa fit.“

Dvadsaťosemročný rodák z Bredy tvrdí, že zisk Zlatej lopty by ho naplnil hrdosťou, napriek tomu je vraj jeho prioritný cieľ úplne iný. „Získať Zlatú loptu je sen každého futbalistu na svete. Ak sa to nepodarí, musíte sa snažiť ešte viac a podávať ešte lepšie výkony. Keby som naozaj anketu vyhral, bol by som na to nesmierne hrdý. Hlavným cieľom však zostáva tímový úspech. Verím, že s klubom dosiahneme ďalší veľký úspech,“ zaželal si na záver van Dijk.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Liverpool

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Anglicko

Pozri viac

HOKEJ.sk