ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Pred polrokom končil s futbalom, k druholigistovi zamieril Macej z jasného dôvodu
zdroj: fcdac.sk

Pred polrokom končil s futbalom, k druholigistovi zamieril Macej z jasného dôvodu

Iba pár mesiacov dozadu mu hrozilo, že už v mladom veku bude musieť ukončiť kariéru, teraz sa u druholigistu dáva dokopy. Po tom, ako s brankárom Patrikom Macejom ukončil spoluprácu fortunaligový klub z Dunajskej Stredy, zamieril 25-ročný Čech do Podbrezovej, aby pomohol značke FK Železiarne k návratu do Fortuna ligy. Jeho prestup sa zrodil takpovediac "na tajňáša".

"Veľa som o tom nehovoril, ale záujem Podbrezovej sa prejavil prakticky hneď po tom, ako sa skončila predošlá sezóna. Po konci ligy sa dozvedeli o tom, že som zdravý a fit a čakám na príležitosť. Oni sa ozvali ako prví. Okrem nich síce prišli aj ponuky z Česka a Poľska. Ponuka druholigistu u mňa napokon zvíťazila s tým, že mám priestor krok po krôčiku sa dávať znovu dokopy a dostávať pravidelne šancu chytať," povedal v rozhovore pre ProFutbal.sk mladý gólman Macej.

Vie pritom dobre, o čom hovorí a aké je to nedostávať príležitosti. V uplynulej sezóne odohral za FC DAC iba šesť súťažných zápasov. Viac ako trištvrte roka totiž nechytal pre problémy s chrbtom. Chvíľu to vyzeralo, že sa herne vzdá. Chcelo to veľa zdravotnej starostlivosti, aby sa dal opäť dokopy. Na Horehroní teraz túži akoby reštartovať svoju kariéru a do bránky sa postavil hneď pri prvej príležitosti. V piatok vychytal triumf v úvodnom kole II. ligy proti FC Košice (2:1). "Hneď som pocítil veľké zadosťučinenie. Pred polrokom som končil s futbalom a psychicky som na tom nebol najlepšie, teraz som ale odchytal po veľmi dlhej pauze zápas, na ktorý som hrdý a nesmierne pyšný," jasal šikovný rodák z Ostravy.

Patrik Macej už v drese Podbrezovej. Chce sa postupnými krokmi dostať hore. (foto: zpfutbal.sk)
Patrik Macej už v drese Podbrezovej. Chce sa postupnými krokmi dostať hore. (foto: zpfutbal.sk)

Ako priznal, aktuálne sa už cíti zdravotne v poriadku a absolvuje čoraz náročnejšie prípravy. Znovu našiel chuť do futbalu a v Podbrezovej to chce pretaviť na dobré výsledky. Na svojho bývalého zamestnávateľa Dunajskú Stredu má iba pekné spomienky. "Trénujem od marca, naplno zaberám od mája a cítim sa super. Je predo mnou nová výzva a chcem z nej vyťažiť čo najviac. DAC som vďačný za najkrajšie chvíle v kariére. Veľmi som sa zžil s mužstvom," priznal Macej, ktorý držal žlto-modrým palce aj v dvojzápase prvého predkola Európskej ligy.

"Samozrejme, minulotýždňovú odvetnú konfrontáciu proti Cracovii (2:2) som pozeral. DAC som veľmi držal palce. Chvalabohu, že sa to dotiahlo do postupového, prakticky víťazného konca. Okrem toho som sa díval aj na duel v Trnave. Sú to síce rivali, ale slovenský futbal pôjde po týchto úspechoch hore, za čo som nesmierne rád," vyjadril sa brankár, ktorý na Slovensku chytal aj za Lokomotívu Košice, Trebišov či Michalovce.

Po návrate do II. ligy a debute v novej sezóne bol rád, že dokázal pri premiére medzi tromi žrďami pomôcť Podbrezovčanom k spomenutému triumfu nad Košičanmi. "Samozrejme, som rád, že môj debut bol víťazný. Veľa práce som tam nemal, výkon bol preto kadejaký. Popravde, bol som aj trochu nervózny po dlhej pauze, ale som rád a nesmierne šťastný. Bolo vidieť celkovú kvalitu tímu, a to najmä v druhom polčase, kedy sa súper začal stále viac sťahovať dozadu. Presne na tom treba stavať do budúcnosti," myslí si nová tvár "železiarov" Macej, ktorý si zatiaľ krátke pôsobenie v novej partii užíva.

V Dunajskej Strede zažil najkrajšie obdobie. Naďalej jej drží palce. (foto: fcdac.sk)
V Dunajskej Strede zažil najkrajšie obdobie. Naďalej jej drží palce. (foto: fcdac.sk)

"Zhodnotil by som to veľmi pozitívne. Chalani v klube sú fantastickí, a to vrátane trénerov. Máme tu rôzne kondičné tréningy, všetci ťaháme za jeden povraz a dúfam, že nám to vydrží čo najdlhšie," povedal Čech smerom ku kabíne Horehroncov, ktorú tvoria z veľkej časti noví hráči a mladí odchovanci klubu. Patrik Macej na záver interview pre ProFutbal.sk prezradil aj svoje ambície do novej sezóny. S Podbrezovou má vytýčený jasný cieľ. "Chcem, aby sa naše mužstvo pohybovalo na špici tabuľky. Zároveň by sme radi vrátili futbal v Podbrezovej do povedomia ľudí. Myslím si, že tento klub patrí do Fortuna ligy."

Odporúčame

Najnovšie z klubu: FK Železiarne Podbrezová

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

HOKEJ.sk