ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Ibrahimovič svojsky skritizoval MLS aj spoluhráčov: Som ako Ferrari medzi Fiatmi
zdroj: TASR/AP

Ibrahimovič svojsky skritizoval MLS aj spoluhráčov: Som ako Ferrari medzi Fiatmi

Zlatan Ibrahimovič neustále dokazuje, že aj vo futbalovo pokročilejšom veku dokáže hrať ako za mlada a strieľať množstvo gólov. Hviezdny 37-ročný zakončovateľ tímu americkej Major League Soccer (MLS) Los Angeles Galaxy má na konte v tomto roku už šestnásť ligových gólov a mnohí ho považujú aj teraz za najlepšieho hráča najvyššej súťaže v USA. Vrátane jeho samotného.

Švédsky útočník s temperamentnou povahou sa teší zo svojich aj tímových úspechov, avšak úroveň ligy sa mu nepozdáva. Až nadmieru sebavedomý "Ibra" si nedal servítku pred ústa pri porovnávaní tejto súťaže s Európou. "Ak mám byť úprimný, MLS nedosahuje úroveň európskeho futbalu. Tam som hrával s hráčmi, ktorí boli na mojej úrovni alebo takmer rovnakej. Hra bola aj preto omnoho jednoduchšia," priznal Zlatan v rozhovore pre televíziu ESPN, pričom nezabudol vyzdvihnúť seba samotného. "Som tu ako Ferrari medzi Fiatmi. Samozrejme, môže sa stať, že sa z Ferrari sa vykľuje Fiat a z Fiatu Ferrari," pokračoval Ibrahimovič s dodatkom, že niečo podobné prežil už v národnom drese, v ktorom sa počas kariéry postaral o 62 gólov.

"Vo Švédsku som mal rovnaké problémy. Avšak nie až na takej úrovni. Povedal som aj preto svojim spoluhráčom: 'Nebudem tolerovať, ak ma prihrávka nenájde alebo príde neskoro.' Chcem, aby hrali na mojej úrovni, lebo toto všetko ma trochu spomaľuje. Celý futbal v USA by mohol byť oveľa rýchlejší, taktickejší a rytmickejší," myslí si bývalý hráč Manchestru United, Paríža St. Germain, FC Barcelona, Interu Miláno a mnohých ďalších európskych klubov, v ktorých nastrieľal celkovo 421 gólov a tešil sa z 31 tímových trofejí.

Reportér ESPN sa však vrátil ešte raz k otázke najlepšieho hráča v MLS a hviezdnemu futbalistovi položil záludnú otázku. Hoci dal už 16 gólov v tomto ročníku MLS, Mexičan Carlos Vela z konkurenčného FC Los Angeles ich nastrieľal už 21. Napriek tomu sa Ibrahimovič považuje za najlepšieho. "Koľko má rokov?" - spýtal sa Zlatan reportéra a dočkal sa odpovede - 29. "Na vrchole svojej kariéry hráva Vela v MLS. Kde som hral ja, keď som mal 29 rokov? V Európe, to je veľký rozdiel," povedal americkému reportérovi "Ibra".

Jeho komentáre sa následne vystupňovali aj po losangeleskom derby. V nedávnej mestskej konfrontácii, v ktorej si Galaxy poradil s konkurenčným FC 3:2, zaznamenal Švéd hetrik a bolo mu to ako voda na mlyn. "Velu rešpektujem, je to dobrý hráč. Urobili ste však veľkú chybu, keď ste ho porovnali so mnou. Nemakal som počas celej kariéry iba preto, aby som prišiel do MLS a bol porovnávaný s Carlosom Velom. Ferrari a Fiat sa porovnať nedajú," dodal pre amerických novinárov Ibrahimovič.

Odporúčame

HOKEJ.sk