ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Trnava dala okúsiť Seredi vlastnú medicínu. Sus: Toto je na pohovory
zdroj: TASR

Trnava dala okúsiť Seredi vlastnú medicínu. Sus: Toto je na pohovory

Všetky tri doterajšie zápasy Spartaka Trnava v novej sezóne skončili 2:0 pre domácich. Okrem súbojov v pohárovej Európe proti Radniku Bijeljina, prinieslo identický výsledok aj prvé ligové stretnutie. Hráčov Spartaka hnal dopredu proti Seredi skoro rovnaký počet priaznivcov ako v Európskej lige, zhruba štyritisíc.

Sereď sa ukázala vo svojom typickom svetle z minulej sezóny – mnoho tvrdých súbojov, veľa žltých kariet na konte a ešte viac diskusií s rozhodcami. Pre drvivú väčšinu Spartaka to však bol nový súper, keďže sa káder po zmene majiteľov značne zmenil. „Proti Seredi som hral prvýkrát v kariére. Nikto v kabíne o nich nehovoril v súvislosti s minulou sezónou. Hrali však zhruba to, čo sme od nich očakávali. Boli nepríjemní, hrali tvrdo, ale nie zákerne. To patrí k futbalu. Okrem priameho kopu si ale žiadnu šancu nevytvorili, výhru sme chceli asi viac ako oni. Kvalitatívne boli, povedal by som, zhruba na úrovni Radniku,“ zhodnotil Emir Halilovič, ktorý sa ako bývalý hráč FK Sarajevo stretával minulý rok v jednej súťaži práve s Radnikom Bijeljina.

Tréner Ricardo Chéu nenechal odpočívať nikoho zo svojich zverencov, proti Seredi postavil rovnakú jedenástku ako v odvete proti bosnianskemu súperovi. „Dostali sme znova dôveru, čo si každý z nás váži. Možno sa na konci dostavila trochu únava, ale zvládli sme to a odštartovali sezónu víťazstvom. Máme sa o čo oprieť, ale aj kde zlepšovať,“ pokračoval čoskoro tridsaťročný stredopoliar, ktorý v Trnave pôsobil už v rokoch 2015 – 2017. „Po prvom zápase, keď sme prehrali v Bosne a Hercegovine, bola nálada v kabíne veľmi zlá. Od postupu a po dnešku je to už ale úplne niečo iné. Budeme sa snažiť, aby to takto pokračovalo,“ dodal strelec prvého gólu Spartaka v novej sezóne Fortuna ligy.

Spartak Trnava gól radosť (Emir Halilovič)
Spartak ako víťaza Slovenského pohára čaká najbližšie vo štvrtok v Európskej lige víťaz bulharského pohára PFC Lokomotiv Plovdiv. (foto: tasr)

Hostia zatiaľ schádzali z ihriska so slzami v očiach. Boli si vedomí, že proti súperovi, ktorého v minulom ročníku na jar vytlačili z majstrovskej šestky, tentoraz neukázali absolútne nič. „Robili sme niečo úplne iné, ako sme si povedali pred zápasom. Celú prípravu hráme nejakým štýlom, ktorý nám vyhovuje. Počas prípravy sa nám darilo vo všetkom, na čo sme siahli. Vstúpili sme však do ligy a od prvej minúty z toho nič nie je. To, čo sme tu predviedli, bude na veľké pohovory. Máme týždeň na to, aby sme si rozobrali, čo sa tu stalo. Musíme sa vrátiť nohami na zem a znova jazdiť ako v príprave,“ upozornil obranca Serede Martin Sus.

Napriek tomu, že andeli zvolili rovnaký herný štýl i zostavu ako v Európe, Sereď priznala, že ju trnavský prejav zaskočil. „Ich systém s tromi obrancami nám predsalen trochu skrížil plány. Často nám znemožňovali to, čo sme chceli hrať. Prišli sme do Trnavy s tým, že chceme držať loptu a donútiť súpera k chybám na ich polovici. Pritom však oni robili s nami práve to, čo sme chceli robiť my s nimi. Musím im zablahoželať, vyhrali zaslúžene,“ uznal český pravý bek a na margo nulovej ofenzívy len zakrútil hlavou: „Za deväťdesiat minút vystreliť raz na bránu, to nestačí ani na remízu.“

Napraviť to môžu zverenci trénera Slavčeho Vojneskiho už najbližší víkend na myjavských kopaniciach, kde si Seredčania v tejto sezóne rozložia svoj stan. Ich štadión totiž nevyhovuje podmienkam Fortuna ligy. V prvom kole nastúpia proti Senici, vďaka čomu ich určite na štadióne rivala z Myjavy čaká domáce prostredie. „Myslím si, že to bude podobný zápas ako proti Trnave. V Senici je veľa cudzincov, v Trnave tiež, čo si budeme hovoriť. Určite sa budú snažiť byť silní na lopte. My však musíme spraviť z Myjavy našu nedobytnú pevnosť, tak ako pred rokom zo štadióna v Nitre a za každú cenu zvíťaziť,“ zakončil Sus.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Trnava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk