ProFutbal.sk ProFutbal.sk

ANKETA: Slovan sa údajne nedohodol s Jarolímom. Vyberte mu trénera
zdroj: facebook/ŠK Slovan Bratislava

ANKETA: Slovan sa údajne nedohodol s Jarolímom. Vyberte mu trénera

Slovenský šampión Slovan Bratislava len deň po odvolaní trénera Martina Ševelu oznámil tlačovú konferenciu. V piatok o 12.00 hod. verejnosť očakávala promptnú reakciu vedenia klubu a meno nového kormidelníka. Belasí následne presunuli tlačovú konferenciu až na pondelok, avšak aj tú napokon zrušili.

Podľa zákulisných informácií totiž rokovania medzi bratislavským klubom a českým trénerom Karlom Jarolímom stroskotali. Okrem českého odborníka, ktorý viedol Slovan trištvrte roka (november 2010 – august 2011), bol v užšom výbere aj Vladimír Weiss st., ktorý svojho času prišiel ku kormidlu belasých práve po skončení spomínaného českého trénera. Weiss pobudol na lavičke bez dvoch dní celý kalendárny rok. Z veľkých návratov však, zdá sa, zrejme nič nebude.

Urobil by Slovan chybu, ak by sa vrátil k trénerovi spred ôsmich rokov? Alebo práve tento krok súčasný káder potrebuje? Kto by bol podľa vás ideálnym trénerom slovenského majstra? Hlasujte v ankete.

Vladimír Weiss st.

Bývalý tréner slovenskej reprezentácie dnes sedí na lavičke gruzínskeho národného tímu a stále je pod platným kontraktom. Podľa zákulisných informácií však 54-ročný odborník nie je v Gruzínsku šťastný a nebráni sa zmene, ani návratu do klubovej roboty. Weiss doviedol v minulosti Artmediu Petržalka do skupinovej fázy Ligy majstrov, belasých v sezóne 2011/12 do skupiny Európskej ligy.

Karel Jarolím

Skúsený 62-ročný tréner je povestný svojou tvrdou rukou v kabíne. Poriadky narobil aj v Slovane, taktiež však zlyhal v pohárovej Európe, keď vypadol po súboji s APOEL-om Nikózia. Pár dní po odvolaní však už sedel na lavičke saudskoarabského Al Ahli, neskôr koučoval aj Al-Wahda v Spojených arabských emirátoch. Po návrate do rodnej krajiny viedol Mladú Boleslav i českú reprezentáciu. Po historicky najvyššej prehre (1:5 proti Rusku, 11. septembra 2018) však na lavičke neslávne skončil.

Adrián Guľa

V médiách sa spomínal ako voľba číslo tri, avšak aj on je pod zmluvou, vedie totiž slovenskú dvadsaťjednotku. Bývalý dlhoročný tréner Trenčína a Žiliny bol prakticky trénerským učiteľom Martina Ševelu, forsíruje teda mimoriadne podobný herný štýl. To by na jednej strane mohla byť pre súčasný káder výhoda, na druhej strane je otázne, či vedenie hľadá podobného trénera, akého pred pár dňami vyhodilo.

David Holoubek

Ak by sa v Slovane obzerali po mladom, talentovanom a progresívnom trénerovi, medzi voľnými je Čech David Holoubek, ktorý spolu s Jiřím Jarošíkom viedol minulý rok Ružomberok. Liptákov doviedli k bronzovým medailám a do pohárovej Európy, skončili však po rozsiahlych zmenách v klube. Ich spôsob hry sa vyznačoval prepracovanou defenzívou i pohľadným štýlom, čo by Slovan mohol aktuálne vyhľadávať.

Norbert Hrnčár

Rodák z Nitry je spätý so Slovanom už z hráčskej kariéry, v belasom bol odetý šesť rokov. Ako tréner začínal v Slovane, nikdy však nebol hlavným trénerom. Skúsenosti zbieral aj v Senici, Petržalke a slovenskej reprezentácii do 21 rokov. Šéf lavičky bol v Banskej Bystrici, Myjavu i Ružomberok doviedol do pohárovej Európy. Naposledy neúspešne pôsobil v zachraňujúcej sa českej Karvinej.

Samuel Slovák

Hráčska ikona belasých sa dostala ku kormidlu áčka v lete 2012 ako dovtedajší tréner béčka, namiesto odchádzajúceho Vladimíra Weissa. Po roku však skončil aj on a nahradil ho skúsený Dušan Galis. Slovák so Slovanom nadviazal na hráčske úspechy, keď získal v belasom drese tri ligové tituly a dva národné poháre, ako tréner získal počas sezóny double. V Lige majstrov však stroskotal hneď na prvej prekážke, ktorou bol bulharský Ludogorec Razgrad.

Vladimír Koník

Futbalový odborník v Slovane pracoval už v minulosti v mládežníckych kategóriách, po odchode cyperského omylu menom Nikodimos Papavasiliou krátko viedol aj A-tím. Belasí sa ale rozhodli vybrať srbskou cestou a prišiel Ivan Vukomanovič s asistentom Vladimirom Radenkovičom, aktuálne dočasným trénerom. Koník pôsobí ako šéftréner mládeže v Petržalke. V minulosti sa v médiách kriticky vyjadroval k filozofii Slovanu. Jeho príchod je pre napäté vzťahy zrejme vylúčený.

Dušan Galis

Bývalý tréner Slovana i slovenskej reprezentácie oslávi v novembri 70. narodeniny. Odkedy však na lavičke Slovana v roku 2014 skončil, nepohodol sa s vedením Slovana a s trénerstvom nepokračoval. Slovanistov pritom priviedol k titulu vo federálnej lige v sezóne 1991/12 i k trom ďalším v lige slovenskej (1994 – 1996). Aktuálnej je poslancom Národnej rady Slovenskej republiky (NR SR). Jeho príchod je vzhľadom pre napäté vzťahy taktiež veľmi otázny.

Stanislav Griga

Rodák zo Žiliny priviedol Slovan k double v sezóne 1998/99, veľké úspechy zaznamenal aj so Senicou v sezónach 2010/11 a 2011/12. Neskôr viedol slovenskú reprezentáciu zarovno s Michalom Hippom, krátko viedol ešte Michalovce a dnes je trénerom útočníkov v MŠK Žilina. Medzi jeho vizitku patrí aj mladý reprezentant Róbert Boženík.

Vladimir Radenkovič

Ak by Slovan nechcel hľadať veľmi ďaleko, mohol by poveriť vedením mužstva aktuálne dočasného trénera Radenkoviča. Ten má na konte úvodné ligové kolo proti Pohroniu (3:1). Srbský odborník však nikdy predtým netrénoval žiadny tím ako hlavný kormidelník, asistenta robí v Slovane od príchodu Vukomanoviča, predtým ešte sedel na lavičke maďarského Diósgyőr VTK.

Ján Kozák ml.

Opäť, pokiaľ by Slovan nechcel hľadať ďaleko, mohol by siahnuť do vlastných zdrojov a prenechať žezlo aktuálnemu trénerovi B-tímu a synovi bývalého reprezentačného kormidelníka Jána Kozáka. Začínajúci 39-ročný tréner doštudoval najvyššiu PRO licenciu ešte vo februári 2018.

Návrat k zahraničným trénerom

Slovanisti nemajú so zahraničnými expertami dobré skúsenosti, v nedávnej histórii pohoreli spomínaní Papavasiliou i Vukomanovič. Bol by podľa vás vhodnejší slovenský, respektíve český tréner alebo by sa mali Kmotríkovci zahľadieť viac do zahraničia?

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

HOKEJ.sk