Po polčase viedli 4:0, nakoniec vypadli na penalty. Dediny otvorili Slovnaft Cup
zdroj: Imrich Makó/Vranovské novinky

Národný pohár Slovnaft Cup odštartoval v sobotu dvoma zápasmi prvého kola, ten najzaujímavejší sa odohral na štadióne Obecného futbalového klubu Sečovská Polianka a zrejme ho už len sotva niektorý z ďalších duelov prekoná.

V sobotu sa proti sebe postavili dva kluby z Vihorlatsko-dukelskej piatej ligy OFK Sečovská Polianka a OFK Tatran Bystré. Hostia sa do súpera zahryzli a už do polhodiny nazbierali pohodlný štvorgólový náskok. Do kabín išli mužstvá za jednoznačného stavu 0:4. Po zmene strán ale prišiel šok. V 57. minúte sa zdalo, že domáci z pokutového kopu zaznamenali aspoň čestný gól, po dvoch zlepených kontaktných góloch v 73. a 75. minúte však boli späť v zápase. Fantastický večer zavŕšili v 83. minúte vyrovnaním a duel dotiahli do pokutových kopov. V rozstrele boli domáci úspešnejší a zvíťazili pomerom 4:2.

„Sečovská Polianka môže ďalej snívať sen o pohárovej Európe,“ píšu Vranovské novinky. Súperom Sečovskej Polianky v druhom kole bude úspešnejší z dvojice Sačurov - Vranov nad Topľou. Zápas sa hrá v nedeľu 21. júla o 17.00 h.

V ďalšom sobotňajšom stretnutí Kamenica nad Cirochou zdolala Sninu 1:0. Prvé kolo pokračuje zápasmi v nedeľu i ďalšie dva víkendy, mužstvá z dvoch najvyšších súťaží sa pripájajú až v druhom kole.