ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Michalovské déjà vu. Šoltis priznal problémy: Verím, že sa začnú riešiť
zdroj: Peter Brendza/novinyzemplina.sk

Michalovské déjà vu. Šoltis priznal problémy: Verím, že sa začnú riešiť

Päť prehier a jednu remízu zaknihovali futbalisti Michaloviec v úvode minulej sezóny. Nachádzali sa na dne tabuľky a v tom čase by ani najväčší optimisti nestavili deravý groš na to, že Zemplínčania napokon budú finišovať na piatej priečke. Po roku je situácia nápadne podobná.

Aj do novej fortunaligovej sezóny totiž vstúpili Michalovce v oklieštenej zostave, s oslabeným tímom a bez posíl. Tréner Šoltis mal v stretnutí proti Žiline na lavičke len päť náhradníkov, na stopérskom poste musel zaskakovať defenzívny stredopoliar Jakub Grič, na hrote útoku zasa osemnásťročný ofenzívny záložník Matej Trusa. Výsledok 0:3 tak mnohých neprekvapil.

Facka hneď na úvod

„Takto sme si to nepredstavovali, chceli sme to zvládnuť lepšie. Škoda prvého polčasu, v ktorom sme inkasovali všetky tri góly. Niečo také by sa nám nemalo stávať. Aj my sme mali niekoľko príležitostí na gól, no jednoducho nám to tam nepadlo. Snáď nabudúce,“ poťažkal si stredopoliar Stanislav Danko, ktorý sa v stretnutí dostal do troch nádejných streleckých pozícií, no jeho pokusy buď zblokovala obrana, alebo ich zlikvidoval pozorný brankár Holec.

Stanislav Danko
Stanislav Danko spálil v zápase proti Žiline tri šance a Michalovce na to tvrdo doplatili (foto: Peter Brendza/novinyzemplina.sk)

„Je to náš večný problém, máme šancu, nepremeníme ju a hneď inkasujeme. Z troch striel sme dostali tri góly a bolo po zápase. Snaha sa síce cení, ale futbal sa hrá na góly. Musíme sa z toho poučiť. Namiesto dobrého vstupu do nového ročníka sme dostali facku, no sezóna je dlhá. Musíme sa čím skôr spamätať,“ burcuje brankár Matúš Kira.

Potrebujú posily

Na otázku, či súčasný káder Zemplínčanov potrebuje nové posily, odpovedali hráči diplomaticky. Z ich tvárí sa však zračila jasná odpoveď. „Určite je cítiť, že nám chýba hrotový útočník, ktorý dokáže prikryť loptu, naraziť si ju s hráčmi pod sebou. Matej Trusa nie je zakončovateľ, dnes to napriek tomu na hrote zvládol výborne,“ zastal sa mladého spoluhráča Danko a Kira doplnil: „Ja mám na to dva pohľady. Bolo nás jedenásť, nebolo nás menej. Hrali sme jedenásti proti jedenástim. Zápas sme prehrali my, čo sme boli na ihrisku. Na druhej strane, nemôžeme sa uspokojiť s tým, že sme v minulej sezóne skončili na piatom mieste. Naši súperi sa posilňujú, myslím si, že bez toho to nejde. Je potrebné si priznať, že potrebujeme doplniť káder.“

Matej Trusa
Tréner Anton Šoltis musel niektorých hráčov využiť na netradičných postoch. Priznal, že tím potrebuje posily (foto: Peter Brendza/novinyzemplina.sk)

Na zlepšení efektivity pracovali v Michalovciach prakticky celú minulú sezónu. Až na jar sa  strelci prebudili, a hoci vysloveného kanoniera v tíme tréner Šoltis nemal, o góly sa obávať nemusel. Teraz sa akoby vrátil späť v čase. „Ideme ďalej, musíme dať hlavy hore. Máme svoje problémy, ale to je naša kuchyňa. Verím, že sa postupne začnú riešiť,“ rozhovoril sa na pozápasovej tlačovej konferencii.

Štyridsaťtriročný kormidelník prv nechcel byť príliš konkrétny, následne však priznal, že potrebuje posily. „Je pravda, že na hrote nám chýba vyššia kvalita, hoci Matej Trusa podal slušný výkon. Vieme, že to nie je útočník. Topánka nás však netlačí len na hrote útoku, ale na viacerých postoch. Verím, že postupne sa to vyrieši,“ zaželal si rodák z Košíc, ktorý aktuálne zažíva menšie déjà vu. Zostáva mu tak veriť, že situácia sa zopakuje a po zlom štarte do sezóny príde rovnaká spanilá jazda ako pred rokom. „Sezóna je dlhá. Vieme, že sa stále len zbierame, potrebujeme sa posilniť. Musíme zvýšiť konkurenciu v mužstve, aby hráči nezaspali na vavrínoch. Verím, že sa niečo udeje. Bolo by pekné, ak by sme po zlom štarte napokon dopadli tak ako v minulom ročníku,“ uzavrel Anton Šoltis.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: MFK Zemplín Michalovce

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Fortuna liga

Pozri viac

HOKEJ.sk