ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Povinná výhra ako náplasť za Ligu majstrov. Šporar: Jednu vec by som Pohroniu doprial
zdroj: TASR

Povinná výhra ako náplasť za Ligu majstrov. Šporar: Jednu vec by som Pohroniu doprial

Museli dať hlavy hore a na pôde nováčika ísť za povinným víťazstvom. Majstrovský Slovan Bratislava zažil turbulentný týždeň a po vypadnutí z Ligy majstrov už v prvom predkole s čiernohorskou Sutjeskou Nikšič a vyhodení trénera Martina Ševelu triumfoval nad FK Pohronie v sobotu 3:1. Úspešný štart do nového ročníka Fortuna ligy sa však stále niesol v znamení európskeho pohárového sklamania.

Ako priznal dočasný tréner "belasých" Vladimir Radenkovič, jeho zverencov bolo ťažké motivovať k dôležitosti duelu v Žiari nad Hronom. Psychika hráčov utrpela svoje. "Po zlyhaní v Čiernej Hore sa nachádzame v neľahkej situácii. Bolo náročné urobiť ten jeden krok dopredu a pripraviť mužstvo na dnešný zápas, s hráčmi sme veľa pracovali aj po mentálnej stránke," priznal na pozápasovej tlačovej konferencii Radenkovič.

Slovan napokon povinnú jazdu zvládol a obdržal akúsi náplasť za európske zlyhanie. Ústrednou postavou duelu sa stal hviezdny útočník Fortuna ligy Andraž Šporar, ktorý v zápase dosiahol dva góly a asistenciu. Duel preňho tiež nebol jednoduchý. "Po tom, ako sme skončili v Lige majstrov, sme zažili náročné tri dni. Nebolo to ľahké pre nás, ale ani pre fanúšikov, pretože sme očakávali, že pôjdeme vonku po postup. Výhra proti Pohroniu preto bola nutná," vyjadril sa v mixzóne Slovinec.

Slovan zvládol povinnú jazdu. (foto: ProFutbal.sk/Lukáš Urbašík)
Slovan zvládol povinnú jazdu. (foto: ProFutbal.sk/Lukáš Urbašík)

Slovan aj vďaka nemu počas zápasu dominoval a na ihrisku ukázal svoje skúsenosti. Už po ôsmich minútach vyhrával 1:0. Pohronie však dokázalo aj obhajcovi titulu narobiť viackrát veľké problémy a byť mu vyrovnaným súperom. "Mali sme výborný vstup do zápasu, približne do 60. minúty sme boli lepší a náš výkon spĺňal určité kritériá. Potom ale opäť prišiel zlý okamih, inkasovaný gól a malá panika," vravel Radenkovič, ktorý narážal na fakt, že ešte v 85. minúte svietil na tabuli rezultát 2:1 pre hostí.

Domáce Pohronie podalo aj podľa najlepšieho kanoniera uplynulej sezóny výborný výkon. "Ukázali svoju kvalitu, ktorú mali, ale myslím si, že sme boli lepšie mužstvo minimálne 80 minút. To sme ukázali my, dali sme tri góly a zaslúžene sme vyhrali," vyjadril svoj názor k zápasu Šporar. "Rozhodujúce bolo, že sme sa upokojili a dali sme tretí gól, ktorým sme zavreli zápas v náš prospech. Je to pre nás veľmi dôležité víťazstvo," doplnil Radenkovič.

Dočasný tréner Slovana zároveň dodal, že Bratislavčania pomaly myslia na stredajší zápas druhého predkola Európskej ligy proti kosovskému KF Feronikeli. Tam môžu zachrániť svoje pohárové zaváhanie. Primárny cieľ je však aj podľa hráčov iný. "Máme stále druhú šancu v Európskej lige a rovnako tu je aj Fortuna liga. Tá je primárny cieľ, musíme tento rok byť šampióni. Samozrejme, chceme hrať v Európe, ale videli sme, čo stačí k zlyhaniu. Chceme byť opäť ligoví majstri, máme najlepší tím, preto treba vyhrávať zápasy," pokračoval Šporar.

Slovan chce byť opäť majster ligy. (foto: ProFutbal.sk/Lukáš Urbašík)
Slovan chce byť opäť majster ligy. (foto: ProFutbal.sk/Lukáš Urbašík)

Rodák z Ľubľany na záver vychválil aj atmosféru v Žiari nad Hronom. Vypredaný štadión ho prekvapil a Pohroniu úprimne adresoval aj jedno prianie. "Majú síce malý štadión, ale bola pekná atmosféra a prajem im, aby fanúšikovia, ktorých majú, chodili v takomto počte na každý zápas a nie len na prvé tri-štyri. Duel som si užil," prezradil 25-ročný Šporar a s jeho vyjadrením sa stotožnil aj Radenkovič. "Chcem vyzdvihnúť aj atmosféru na štadióne, myslím si, že slovenský futbal potrebuje v lige také tímy ako Pohronie, kde ľudia doslova žijú futbalom.“

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Pohronie

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

HOKEJ.sk