ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Predseda fanklubu Slovana: Nikto z nás nepodpíše prestupové lístky do iného klubu
zdroj: Róbert Fritz

Predseda fanklubu Slovana: Nikto z nás nepodpíše prestupové lístky do iného klubu

Hoci krátko po hanebnom vypadnutí v Nikšiči znel tribúnami pokrik „Vyzlečte si dresy!“, dnes sa fanúšikovia Slovana vyjadrujú v zmysle hesla „Spolu sme Slovan“ a vyjadrili klubu podporu aj v neľahkých chvíľach. Za oficiálny fanklub Slovanista to potvrdil Miroslav Kantner známy ako Fenix.

Vyhlásenie fanklubu sa objavilo na ich webe s podtitulom 1. časť. Portál ProFutbal.sk ho publikuje v pôvodnej verzii bez redakčných úprav:

Boli sme pri tom, keď ešte len nedávno záujem o Slovan klesal “pod bod mrazu” a do vyhnanstva na Pasienky chodili už len desiatky najvernejších. A nemali sme z toho radosť.

Boli sme pri tom, keď belasý dres bežne obliekali hráči, ktorí nedosahovali ani len treťotriednu úroveň a ich záujem bol viditeľne finančný – nie športový. A nemali sme z toho radosť.

Boli sme pri tom, keď sa nedávno uskutočnila pešia nočná prehliadka Viedne namiesto toho, aby sme stáli na tribúne a povzbudzovali náš Slovan. A nemali sme z toho radosť.

Boli sme pri tom, keď náš Slovan hanebne vypadol z Ligy majstrov, pričom smrteľné KO mu zasadil súper, ktorý pri všetkej úcte nemal a nemohol byť naším rovnocenným súperom. Nielen z pohľadu kvality jednotlivcov v mužstve, no najmä z pohľadu mnohonásobného rozdielu v rozpočtoch oboch klubov. A nemáme z toho radosť.

Boli sme však pri tom aj vtedy, keď sme sa z nenávidených Pasienkov vrátili domov na Tehelné pole a plní eufórie a nadšenia sme sa zúčastnili otvorenia jedného z najmodernejších štadiónov v Európe. A mali sme z toho radosť.

Boli sme pri tom aj vtedy, keď Slovan doslova valcoval jedného ligového súpera po druhom a nebol ďaleko od unikátneho rekordného zápisu. A mali sme z toho radosť.

Boli sme pri tom aj vtedy, keď sa húfne začali vracať ľudia na Tehelné pole a spolu s kotlom vytvárali fantastickú kulisu. Dokonca sme zaznamenali neobyčajne vysokú koncentráciu rodín s deťmi. A mali sme z toho radosť.

Budeme pri tom aj dnes, na štadióne v Žiari, kde nabudení ligový nováčik privíta doráňaný a zahanbený Slovan.

Budeme pri tom, lebo všetko belasé pre nás neskončilo v Nikšići.

Lebo sme nevenovali stovky a stovky hodín príprave choreí, organizovaní výjazdov a množstva ďalších fanúšikovských aktivít na to, aby sme to všetko pochovali po jednom zlom výsledku.

Budeme pri tom, lebo náš Slovan to potrebuje.

A s rukou na srdci si priznajme, že aj my. Musíme sa vrátiť tam, kde sme boli pred dvomi týždňami či pred mesiacom.

Nikto z nás a nikdy nepodpíše prestupové lístky do iného klubu…

Od malička máme v hrudi srdiečko bijúce za Slovan a to sa NIKDY nezmení.

Prehry patria k životu a prinášajú to, čo nedokážu priniesť úspechy:

Zamyslenie sa nad tým, čo robíme zle, čo by sme mohli zlepšiť.

Prehry vedia priniesť nové odhodlanie.

Práve po zdrvujúcej prehre neraz do života príde veľkolepé víťazstvo.

Inak povedané, kvalitná prehra môže byť predzvesťou úžasného víťazstva.

Chceme veriť, že presne toto sa stalo a stane nášmu Slovanu.

Miroslav Kantner (Fenix),
prezident fanklubu SLOVANISTA

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovan Bratislava

Pozri viac

Najnovšie z ligy:

Pozri viac

HOKEJ.sk