ProFutbal.sk ProFutbal.sk

Lídra Podbrezovej zaskočili Košice: Nováčik? Cítim sa ako po vypätom zápase Fortuna ligy
zdroj: Vladimír Chramazda

Lídra Podbrezovej zaskočili Košice: Nováčik? Cítim sa ako po vypätom zápase Fortuna ligy

Súboj bývalého fortunaligistu proti nováčikovi II. ligy sa mohol papierovo zdať ako jasná záležitosť. Skúsenejšia Podbrezová sa však v piatok poriadne natrápila na tesnú výhru 2:1 proti hráčom FC Košice. Vo futbalovo nie príliš atraktívnom dueli potešila divákov posledná desaťminútovka, v ktorej padli tri góly a plný počet bodov do tabuľky si mohol uchmatnúť prakticky hocikto.

Víťaz III. ligy Východ sa napokon nedočkal ani jedného. Svojím dobrým výkonom však prekvapil kabínu "železiarov" a kompliment im zložil aj bývalý hráč VSS Košice Miroslav Viazanko, podľa ktorého sa súper Horehroncov vôbec nejavil ako nováčik. Práve naopak. "Musím povedať, že zápas bol nesmierne náročný. Ak by som ho porovnal s najnáročnejšími duelmi Fortuna ligy, približne tak sa teraz cítim. Natrápili sme sa najmä po fyzickej stránke, museli sme veľa behať. Košice boli mimoriadne ťažký súper, podali dobrý výkon a určite budú hrať o najvyššie priečky. Samozrejme, naša úloha je, aby sme o tie priečky hrali aj my," zložil pozápasový kompliment Košičanom kapitán Podbrezovčanov.

Viazanko chce odovzdať čo najviac skúseností mladým hráčom. (foto: futbalnet.sk)
Viazanko chce odovzdať čo najviac skúseností mladým hráčom. (foto: futbalnet.sk)

Tridsaťsedemročného Viazanka neprekvapila dobrá kvalita druhej ligy. Očakáva vyrovnanú súťaž, v ktorej sa každý bod bude počítať a bude podľa neho nesmierne náročné vrátiť sa znovu do Fortuna ligy. Dôležité víťazstvo z prvého zápasu môže FK Železiarne dobre naštartovať. "Začali sme dobre, zvíťazili sme doma a myslím si, že sme potešili fanúšikov a tešíme sa z prvého triumfu. Je na čom stavať, určite budeme pracovať ďalej ako doteraz a úvodné víťazstvo nám pomôže. Verím, že fanúšikov postupne pribudne ešte viac a naša hra pre nich bude lákadlom," hovoril defenzívny univerzál horehronského tímu aj pre web ProFutbal.sk.

Podľa Viazanka sa ani po zostupe do nižšej súťaže nemení filozofia klubu a kabínu označuje za zohratú a ambicióznu. Oceňuje, že je v nej mnoho mladých hráčov a prijíma rolu akéhosi futbalového otca na ihrisku. "Moje úlohy sa z roka na rok menia a pre klub som potrebný najmä preto, aby som niečo odovzdal mladým chlapcom a spolu s realizačným tímom sme ich viedli. Možno sa z mladých, ktorých teraz nik nepozná, postupne stanú veľkí futbalisti," dodal Viazanko, ktorý si dres Podbrezovej oblieka od septembra 2015.

Jednou z mladých hviezd "železiarov" môže byť aj záložník Roland Galčík. Ten sa už vo veku 17 rokov dostáva na ihrisko pod vedením trénera Vladimíra Veselého čoraz častejšie a odmenil sa mu za to gólom. Jeho premiérovým v A-tíme a víťazným, ktorý za stavu 1:1 prišiel v 90. minúte. Po zápase netajil svoju radosť. "Dostal som od trénera úlohu rozhýbať to v obrane súpera a dať nejaký ten gól, čo sa aj podarilo takže som rád a pocity sú úžasné. Trochu som si odskočil od obrannej línie, dobrou prihrávkou ma našiel Marcin a som rád, že mi to padlo dnu. Zápas nám zobral veľa síl, ale určite sme boli lepší po celý čas. Držali sme loptu, vypracovali si viac gólových šancí a podarilo sa nám to," tešil sa z úvodnej výhry v II. lige Galčík.

Mladý Galčík hrdinom Podbrezovej proti Košiciam. (foto: zpfutbal.sk)
Mladý Galčík hrdinom Podbrezovej proti Košiciam. (foto: zpfutbal.sk)

Podobné momenty môžu preňho znamenať prelomový ročník. K nemu mu môže pomôcť aj kvalita kádra, ktorá je podľa mladého odchovanca horehronského futbalu obrovská. "Táto sezóna môže byť pre mňa zlomová, mám iba 17 rokov a aj tento presný zásah mi môže pomôcť. Svoju rolu určite zohrá fakt, že máme kvalitnejší káder ako počas Fortuna ligy a aj atmosféru v kabíne by som zhodnotil pozitívne. Chcem sa pohybovať s tímom na špici tabuľky," zakončil pre ProFutbal.sk Roland Galčík.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: FK Železiarne Podbrezová

Pozri viac

Najnovšie z ligy: 2. liga

Pozri viac

HOKEJ.sk